Sukces Obuwnika Prudnik na mistrzostwach Polski

Klubowe
Młodzieżowe mistrzynie Polski z Obuwnika Prudnik (od lewej): Aleksandra Wojnicka, Katarzyna Kielec i Milena Barakońska. Klubowe
Z mistrzostw Polski młodzieżowców i juniorów nasi wrócili z pokaźnym workiem medali.

W młodszej grupie wiekowej w strzelaniach zespołowych Obuwnik Prudnik wywalczył drugie miejsce, za Talentem Wrocław, ale już indywidualnie najwięcej wystrzelali prudniczanie.

Srebrny medal wywalczył Maciej Siekierski (w drodze do finału pokonał między innymi lidera kwalifikacji Mateusza Buckiego), ulegając w decydującym pojedynku Bartłomiejowi Greniowi (Łucznik Żywiec), a trzecią lokatę zajął nasz faworyt Kasper Helbin, który był trzeci po kwalifikacjach z wynikiem życiowym 1248 pkt. Poza tym Helbin sięgnął po brąz na dystansie 70 metrów.

Obuwnik zakończył rywalizację klubów na 4. miejscu w Polsce z dorobkiem 46 pkt.
Z kolei w stawce młodzieżowców reprezentanci Obuwnika osiągnęli rekordowy wynik medalowy i punktowy.

Zespół kobiet w składzie Milena Barakońska, Katarzyna Kielec i Aleksandra Wojnicka w finale zdecydowanie pokonał zawodniczki Łucznika Żywiec na czele z olimpijką z Londynu Natalią Leśniak. Podobny przebieg miał finał mężczyzn, w którym nasi: Janusz Byra, Michał Kamiński i Grzegorz Kobyliński zdecydowanie wygrali z MRKS Gdańsk, który po kwalifikacjach zajmował pierwsze miejsce.

Dwa kolejne krążki do prudnickiego dorobku dorzuciły miksty: Barakońska i Byra oraz Wojnicka i Kamiński. Wreszcie drugi indywidualnie po eliminacjach Byra zajął ostatecznie w finałach trzecią lokatę i zdobył brązowy medal.

Nasz klub z dorobkiem 130 pkt. został sklasyfikowany na drugim miejscu za Łucznikiem Żywiec.

- Sprawdził się pomysł stworzenia zespołu młodzieżowego poprzez pozyskanie z Chrobrego Głuchołazy Oli Wojnickiej, która znakomicie strzelała w drużynie i mikście - tłumaczy Kazimierz Kocik, trener Obuwnika. - Przed międzywojewódzkimi mistrzostwami młodzików Obuwnik, jak i opolskie łucznictwo, ma już największą zdobycz punktową w historii. Klub uzbierał 191 pkt, a województwo - 214. Ten sukces to także efekt mojej współpracy z Wacławem Radoniem oraz Małgorzatą Kublicką i Izabelą Adamczyk, które pracowały przy naborze naszych mistrzów.