Sukces Obuwnika Prudnik podczas MP juniorów i młodzieżowców

Klubowe
Medaliści halowych mistrzostw Polski. Górny rząd, od lewej: Dominik Makowski, Katarzyna Kielec, Kasper Helbin, Aleksandra Wojnicka. Dolny rząd, od lewej: Kazimierz Kocik (trener), Michał Kamiński, Milena Barakońska. Leży: Maciej Siekierski Klubowe
Grad medali zdobyli zawodnicy z Obuwnika Prudnika podczas halowych mistrzostw Polski juniorów i młodzieżowców w Dąbrowie Tarnowskiej.

Podopieczni trenera Kazimierza Kocika na dwudniowych zawodach rozegranych w Dąbrowie Tarnowskiej zdobyli w sumie pięć krążków, a najlepiej spisał się nowy mistrz kraju młodzieżowców Michał Kamiński.

W rywalizacji indywidualnej już w kwalifikacjach zawodnik Obuwnika osiągnął w strzelaniach na dwóch odległościach najlepszy wynik - 575 punktów.

W rundzie finałowej Kamiński pokonał kolejno: Mateusza Borowiaka (Unia Pielgrzymka) 6:2 oraz po dogrywkach Aleksandra Michalskiego (Surma Poznań) i Tomasza Taratutę (MRKS Gdańsk), aby w finale pewnie “rozprawić" się 7:3 z Piotrem Nowakiem (Karima Prząsław).

Na tym jednak nie zakończyły się medalowe starty Kamińskiego, który wrócił do domu z jeszcze jednym, tym razem srebrnym medalem, wywalczony w młodzieżowych mikstach. Jego partnerką była w nich klubowa koleżanka z Obuwnika Milena Barakońska, a duet ten wystrzelał najlepszy wynik eliminacji, aż o 12 punktów lepszy od drugiego miksta z Łucznika Żywiec.

Ten ostatni w składzie Natalia Leśniak i Paweł Zarzecki, zrewanżował się Opolanom w finale. W decydującym pojedynku wygrał bowiem 144-142, a prudniczanie, którzy wcześniej pokonali duety Stelli Kielce i ŁKS-u Radom, musieli zadowolić się srebrem.

Swój drugi krążek z tego kruszcu Barakońska wywalczyła w drużynie młodzieżowej, w której wystąpiła obok Katarzyny Kielec i Aleksandry Wojnickiej. Nasze dziewczyny w półfinale “rozstrzelały" 220:202 Unię Pielgrzymkę, ale w meczu o złoto przegrały 215:220 z Łucznikiem Żywiec.

Z tytułu wicemistrza kraju juniorów cieszyli się Maciej Siekierski, Dominik Makowski i Kasper Helbin. Nasza drużyna w finale przegrała zaledwie jednym punktem z Talentem Wrocław.

Medalowy dorobek ekipy z Prudnika uzupełnił brąz, który przypadł juniorowi Siekierskiemu, po półfinałowej porażce z Mateuszem Buckim (Stella Kielce).

- To są najlepsze wyniki w historii naszego klubu w strzelaniach w hali, a co więcej kolejny sukces po mistrzostwach Polski seniorów - powiedział trener Kazimierz Kocik. - Tydzień temu na zawodach w Milówce nasza młoda drużyna w składzie Michał Kamiński, Maciej Siekierski, Kasper Helbin i Dominik Makowski zdobyła przecież tytuł mistrzów Polski w strzelaniach zespołowych. Rok zaczął się dla nas bardzo pomyślnie i trzeba trzymać formę.

Oprócz medali zawodnicy z naszego regionu plasowali się w Dąbrowie Tarnowskiej w czołówce podczas strzelań finałowych.

I tak najbliżej medalu był mikst juniorów Obuwnika: Siekierski - Dominika Byra, którzy ostatecznie zajęli 6. lokatę. Dziewiąta przypadła z kolei duetowi młodzieżowemu: Wojnicka - Grzegorz Kobyliński.

Ten ostatni łucznik był ponadto 12. indywidualnie, Barakońska - 6., Kielec - 10., a Wojnicka - 16. Dziewiąta była drużyna juniorów Chrobrego Głuchołazy w składzie: Adam Baniak, Rafał Komar i Michał Bytof.