Suzuki 1 Liga. Weegree AZS Politechnika Opolska poległ w Starogardzie Gdańskim

Tylko pierwsza kwarta ułożyła się po myśli Weegree AZS.
Tylko pierwsza kwarta ułożyła się po myśli Weegree AZS. materiały NTO
Koszykarze Weegree AZS Politechniki Opolskiej przegrali na wyjeździe z SKS Fulimprex Starogard Gdański 50:61 w meczu 2. kolejki Suzuki 1 Ligi.

Początek spotkania nie zapowiadał jednak późniejszego, niekorzystnego dla opolan, obrotu spraw. W pierwszej kwarcie obie drużyny nie były przesadnie skuteczne, ale lepiej bronili gracze Weegree AZS i to oni po 10 minutach prowadzili 16:9.

Druga kwarta była już natomiast dla nich bardzo nieudana. Gospodarze zaczęli rzucać zdecydowanie celnej, podczas gdy ekipa z Opola rzadziej trafiała do kosza niż wcześniej. Efekt był taki, że na półmetku to SKS wygrywał już 35:28.

W kolejnej części gry znów padło bardzo mało punktów, bo łącznie tylko 22. Taki scenariusz był jednak na rękę miejscowym, którzy trzecią kwartę wygrali 13:9.

11-punktową przewagę, jaką posiadali oni po 30 minutach rywalizacji, utrzymali już do końcowego gwizdka, ponieważ ostatnia kwarta zakończyła się remisem 13:13.

SKS Fulimpex Starogard Gdańsk – Weegree AZS Politechnika Opolska 61:50 (9:16, 26:12, 13:9, 13:13)
Weegree: Kobel 13, Kowalczyk 10, Reid 8, Jodłowski 6, Maciejak 5, Białachowski 4, Rutkowski 2, Wójcicki 2, Kaczmarzyk, Kubiak, Rak, Salkiewicz.