Świetne starty młodych dżudoków

Najlepszy w tym roku w kraju młody dżudoka Adam Hryniewicz ze swoją trenerką Martyną Martynowicz. archiwum klubowe
Zakończył się całoroczny cykl International Judo League dla dzieci i młodzieży. Bardzo dobrze spisali się w nim młodzi reprezentanci klubów z Opola.

Cykl obejmował siedem turniejów, a ostatni z nich odbył się w Krakowie. Tam na drugim miejscu uplasował się w swojej kategorii wagowej (33 kg) do lat 13 Adam Hryniewicz (Mizuka Opole). Wcześniej jednak wygrał wszystkie sześć turniejów i zdobył najwięcej punktów rankingowych nie tylko w swojej kategorii wiekowej, ale spośród wszystkich. Został tym samym najlepszym zawodnikiem całego cyklu, gdzie były trzy kategorie wiekowe (do 11, 13 i 15 lat). Adam potwierdził, że cały czas się rozwija. W rywalizacji w swoim roczniku od kilku lat bowiem dominuje.

To oczywiście największe osiągnięcie, ale innych świetnych rozstrzygnięć też nie brakowało. W najstarszej grupie - do lat 15, najlepszym zawodnikiem był Daniel Górka z klubu Okay Opole (kat. 60 kg), który na zawodach w Krakowie zajął 5. miejsce.

Oprócz Hryniewicza na podium zawodów pod Wawelem stawali natomiast reprezentanci dwóch innych klubów z Opola, czyli AZS-u oraz Okay. Z tego pierwszego dwa razy na podium znalazła się Wiktoria Dora, która była najlepsza w kategorii do lat 11 (kat. 28 kg) i druga wśród zawodniczek do lat 13 (kat. 31 kg). Wśród młodziczek (do 15 lat) Amelia Konfisz była druga w wadze do 57 kg. W kategorii do lat 13 w wadze do 37 kg Anna Świt­niewska zajęła 2., a Ewa Jusz­czak 3. miejsce. W gronie 11-latków Dawid Kopczyński był trzeci w kategorii do 33 kg.

Z bardzo dobrej strony pokazali się również reprezentanci klubu Okay. Wśród 15-latków triumfowali: Emilia Gonsior (70 kg) oraz Andrzej Radzik (+81 kg). Wśród rywalizujących w wieku do 11 lat złote medale zdobyli natomiast: Monika Gon­­sior (kat. 40 kg) oraz Mateusz Pankowski (kat 36 kg).