Święto Światła w Kluczborku w śniegu, ale z rekordową frekwencją. Było pięknie!

Milena Zatylna
Milena Zatylna
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Tradycyjnie w pierwszą sobotę grudnia na rynku w Kluczborku odbyło się Święto Światła. Mimo prawdziwie zimowej pogody, uczestniczyły w nim tłumy mieszkańców.

Najmłodsi mieli okazję spotkać się z Mikołajem. Chętnych nie brakowało. Trzeba było poczekać w sporej kolejce, by móc zasiąść w saniach obok Świętego i otrzymać od niego słodki upominek.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się też kartka świąteczna z życzeniami z Kluczborka.

Święto Światła uświetnił widowiskowy pokaz ognia w wykonaniu grupy z Nysy. Później mieszkańcy uczcili 770-lecie Kluczborka zapalając 770 zimnych ogni. Punktem kulminacyjnym było uruchomienie świątecznej iluminacji na kilkumetrowej choince przy ratuszu.

- Bardzo się cieszymy z tak licznego udziału kluczborczan w naszym przedsięwzięciu - mówił Grzegorz Błażewski, naczelnik Wydziału Promocji Urzędu Miejskiego w Kluczborku. - Dobrze, że w ten radosny, choć mroźny czas, możemy być razem i wspólnie poczuć atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Święto Światła było imprezą, która towarzyszyła jarmarkowi bożonarodzeniowemu. W tym roku trwał on dwa dni. Na stoiskach można było kupić rękodzieło, ozdoby świąteczne, miody, pieczywo, ciasta, przetwory, a nawet karpie od lokalnych hodowców.

Aby zakupy upływały w świątecznej atmosferze, niemal przez cały czas trwały występy wokalistów i zespołów. Niemal każda generacja miała swoich przedstawicieli na scenie - od przedszkolaków po seniorów.

Można było usłyszeć repertuar od piosenek rozrywkowych, aż po pieśni adwentowe, pastorałki i kolędy.

Organizatorami imprezy byli: Centrum Kultury, Urząd Miejski, Miejski Zarząd Obiektów Komunalnych, a także Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska