Święto Wojska Polskiego w Krapkowicach 2022. Każdy chciał zobaczyć Leoparda i Rosomaka [GALERIA]

Radosław Dimitrow
Radosław Dimitrow
Święto Wojska Polskiego w Krapkowicach przyciągnęło wielu zwiedzających.
Święto Wojska Polskiego w Krapkowicach przyciągnęło wielu zwiedzających. Radosław Dimitrow
Pokazy sprzętu wojskowego, kino frontowe, koncert orkiestry wojskowej, a także wojskowa grochówka. Takie atrakcje czekały w Krapkowicach z okazji święta Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

Święto Wojska Polskiego obchodzone jest na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, która została stoczona w czasie wojny z bolszewikami.

Z tej okazji na Placu Eichendorffa w Krapkowicach żołnierze we współpracy ze starostwem powiatowym zorganizowali obchody tego wydarzenia.

Była to doskonała okazja, aby przyjrzeć się temu, czym dysponuje polska armia. Szczególne wrażenie na zwiedzających robił czołg Leopard 2PL produkowany przez Polską Grupę Zbrojeniową we współpracy z niemiecką spółką Rheinmetall.

Duże zainteresowanie wzbudzał także moździerz samobieżny kalibru 120 na podwoziu Rosomaka, który jest produkowany przez Hutę Stalowa Wola.

Uczestnicy pikniku mogli nie tylko podziwiać wojskowe pojazdy, ale także wejść do ich wnętrza.

Podczas Święta Wojska Polskiego w Krapkowicach na scenie wystąpili wokaliści Krapkowickiego Studia Piosenki. Ponadto mieszkańcy mogli skorzystać z warsztatów samoobrony, zobaczyć pokaz udzielania pierwszej pomocy oraz projekcję filmu Generał Nil.

Lokalizacja pikniku

od 12 lat
Wideo

Szymon Hołownia ma duże ego, większe ma tylko Lech Wałęsa

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze 3

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
https://nto.pl/zmiany-w-wojsku-beda-wzywac-na-cwiczenia-kto-moze-dostac-wezwanie/ar/c15-15174122?fbclid=IwAR0xJ_OgrQzak1Su1alTtwOA3pcxX3vlmATvxdySNTUR0rB2_LzL2ZmMHP0
G
Gość
W Szwajcarii służba wojskowa jest obowiązkowa dla wszystkich mężczyzn powyżej 18 roku życia. Młodzi Szwajcarzy na początku uczestniczą w szkole rekrutów, która trwa 18 tygodni, a potem co roku powoływani są na miesięczne

ćwiczenia. Do rezerwy przechodzą dopiero po skończeniu 30 – 35 roku życia.

Czy można uciec od wojska? Tak. Jeśli lekarz uzna, że Szwajcar nadaje się do wojska, a ten nie chce w nim służy ze względów ideologicznych, może odbyć służbę cywilną. Każdego roku około 4,5 tysiąca młodych mężczyzn wybiera tę opcję (w porównaniu: do wojska idzie ok. 18 tysięcy osób każdego roku). Co robi się w służbie cywilnej? Rekruci cywilni pomagają w szpitalach, grają w karty z staruszkami w domach spokojnej starości, sprzątają w domach opieki społecznej, usuwają skutki burz i katastrof naturalnych, pracują w rolnictwie w Alpach i za granicą. Brzmi ciekawie, ale służba cywilna traktowana jest w Szwajcarii nieco po macoszemu. Trwa o wiele dłużej niż wojsko (w zależności od zadań, może trwa nawet 1,5 roku – 2 lata) i w tradycyjnym szwajcarskim otoczeniu traktowana jest nadal jak gorsza opcja.

Czy można uciec od wojska i od służby cywilnej? Można, ale jest to bardzo drogie. Od 19 do 37 roku życia płaci się wyższe podatki o 3%.

W Szwajcarii istnieje obowiązkowa służba wojskowa dla mężczyzn. Każdy w wieku od 18 do 34 lat, uznany za zdolnego do służby otrzymuje karabin oraz przeszkolenie. 

https://tech.wp.pl/blisko-2-miliony-szwajcarow-posiada-bron-od-prawie-dwoch-dekad-nie-bylo-strzelaniny-6225213820196481a
G
Gość
Leopard 2PL jest tylko modernizowany w Polsce, natomiast Rosomak produkują w Siemianowicach. WR-40 Langusta jest produkowany w HSW na podwoziu Jelcza wiadomo skąd.

Wszystko można znaleźć w Wikipedii?
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska