Sztangiści Budowlanych Opole zdominowali rywalizację w mistrzostwach Polski. Ale medale zdobyli w nich też zawodnicy MOS-u Opole

Opole podnoszeniem ciężarów stoi - taki wniosek można wysnuć na podstawie ostatnich występów reprezentantów Budowlanych w mistrzostwach Polski. materiały PZPC
Dziewięć medali w startach indywidualnych i triumf w klasyfikacji drużynowej - takim osiągnięciem w mistrzostwach Polski w podnoszeniu ciężarów mógł się pochwalić klub Budowlani Opole. Trzy krążki w krajowym czempionacie wywalczyli jednak także przedstawiciele MOS-u Opole.

Jeżeli chodzi o starty opolskich sztangistów podczas zawodów, które odbyły się w Ciechanowie, z najbardziej niezwykłą sytuacją mieliśmy do czynienia w kategorii 109 kg. A to dlatego, że reprezentanci Budowlanych ... obsadzili w niej całe podium. Złoty medal zdobył w niej Marcin Izdebski (357 kg w dwuboju - 165+192), drugi był Igor Osuch (348 kg - 155+193), a trzeci Aleksander Roszkowski (285 kg - 130+155).

Zawodnicy Budowlanych zajęli też dwa czołowe miejsca w najcięższej z kategorii, czyli +109 kg. W niej, z wynikiem 380 kg (170+210), zwyciężył zdecydowanie najbardziej utytułowany sztangista, czyli Arkadiusz Michalski. Tym samym wywalczył on już swój trzynasty medal w seniorskich mistrzostwach Polski, i dziesiąty z najcenniejszego kruszcu. Na drugiej pozycji zmagania zakończył z kolei Olaf Pasikowski, który wynikiem 359 kg ustanowił nowy rekord Polski U23 w dwuboju (a dodatkowo, z rezultatem 168 kg, uczynił to również w rwaniu).

Inny duet z Budowlanych, który tworzyli Konrad Łazuga i Kacper Urban, obsadził dwa z trzech miejsc na podium w kategorii 73 kg. Obaj musieli jednak uznać wyższość Piotra Kudłaszyka z Budowlanych-Kucera Nowy Tomyśl. Łazuga zakończył rywalizację ze srebrem, a Urban z brązem. Ich rezultaty w dwuboju to odpowiednio 305 kg (140+165) i 291 kg (135 i 156).

Grono medalistów wśród przedstawicieli Budowlanych uzupełnili Patryk Kasielski oraz Piotr Jeromin. Obaj sięgnęli po brązowy krążek - pierwszy w kategorii 96 kg, drugi w kategorii 67 kg. Kasielski uzyskał wynik 314 kg (143+171), a Jeromin 242 kg (105+137).

Wszystkie te osiągnięcia sprawiły, że Budowlani zwyciężyli również w klasyfikacji drużynowej mistrzostw Polski.

Należy jednak również odnotować rezultaty, jakie zanotowali przedstawiciele innego klubu z Opola - MOS-u. A zdobyli oni trzy złote medale w najlżejszych kategoriach. Tomasz Komorowski zdominował rywalizację w kategorii 55 kg (191 kg w dwuboju), Tomasz Rosoł zwyciężył w kategorii 61 kg (wynik 231 kg), a Marek Komorowski okazał się najlepszy w kategorii 67 kg (rezultat 267 kg).