Tajemnicze miejsca na Opolszczyźnie. Mumie, szkielety, piramida, Sztolnia Trzech Króli i mityczny Ikar

Mir
Opolszczyzna pełna jest fascynujących miejsc.
Opolszczyzna pełna jest fascynujących miejsc.
W wakacje zachęcamy do zwiedzania tajemniczych i niezwykłych miejsc Opolszczyzny. A jest co u nas oglądać: mumie, szkielety, piramida, Sztolnia Trzech Króli, mityczny Ikar w byłym ośrodku Luftwaffe

Opolszczyzna pełna jest tajemniczych miejsc o ciekawej, choć nieznanej powszechnie historii. Wiele tajemnic kryje między innymi Góra Chełmska czyli Góry św. Anny.

To tam znajduje się jedyny na Opolszczyźnie nieczynny już wulkan, to tam miał być wykuwany nowy germański człowiek, ale nie tylko. W jej masywie jest m.in. miejsce gdzie szkolono lotników Luftwaffe, którzy w pierwszy dzień II wojny światowej wystartowali z lotniska w Ligocie Dolnej i zbombardowały pogrążony we śnie Wieluń.

Co ciekawe, na wapienniku w pobliżu byłego już lotniska znajduje się tajemnicza płaskorzeźba przedstawiająca mitycznego Ikara. W jakim celu tam powstała? Odpowiedź na te pytanie jest w naszej galerii.

Nie trzeba jechać do Egiptu by zobaczyć piramidę. Mamy ją na Opolszczyźnie, a dokładnie w Rożniowie w gminie Wołczyn. Wiąże się z nią ciekawa historia, a w jej wnętrzu znajdują się trumny z ludzkimi szczątkami. Podobnie zresztą jak w kryptach kaplicy Zamku Książęcego w Niemodlinie, który był świadkiem wielu tajemniczych historii.

Przez dziesięciolecia wielką tajemnicą owiana była jednostka wojskowa w Zimnej Wódce, gdzie stacjonowały wojska rakietowe, a do dziś ściśle tajna jest ta w Szumiradzie.

Wiele tajemnic związanych jest również z zakonem joannitów, który władał podgłubczykimi wioskami oraz templariuszami, którzy mieli być obecni w Krapkowicach i Rogowie Opolskim.

Zapraszamy dziś do zwiedzenia tajemniczych miejsc naszego regionu i zapoznania się z ich historią. Kliknij w galerię.

od 16 lat
Wideo

Lucyna Nenow - wizyta prezydenta Dudy w Jaworznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska