Tak się promują kędzierzyńsko-kozielskie szkoły [wideo]

YouTube
YouTube
Uczniowie nakręcili tzw. lipduba. Dziś była jego premiera.

Lipdub to rodzaj wideoklipu, w którym występujące osoby poruszają wargami do odtwarzanej z playbacku piosenki. Ten konkretny projekt przygotowywano od 13 maja.

Za jego realizację odpowiedzialna była profesjonalna firma, ale w klipie wystąpili uczniowie kędzierzyńsko-kozielskich szkół. Młodzież tańczyła do utworu grupy Queen przemierzając korytarze swoich placówek.

- Nauczyciele przygotowali ciekawą scenerię, a reżyserzy postarali się o zaskakujący przebieg zdarzeń, tak by udało się stworzyć jeden kompletny produkt, pokazujący to, co dana szkoła ma do zaoferowania - tłumaczy Adam Lecibil, rzecznik prasowy starostwa.

Dziś miała miejsce premiera klipu.

Kędzierzyńskie szkoły chwalą się, że ich oferta jest bardzo bogata.

- Dobraliśmy ją tak, aby uczeń mógł potem bez problemu znaleźć się na rynku pracy. Jako pierwsi w województwie uruchomiliśmy klasę policyjną, a spedycja, która kiedyś była kojarzona tylko z transportem, szybko się rozwija, to teraz coraz modniejszy kierunek. Do tego dochodzą hotelarze i reklamowcy - podkreśla Adam Kania, dyrektor Zespołu Szkół nr 3 na osiedlu Sławięcice.

Do składania "papierów" namawia też dyrekcja Zespołu Szkół nr 1, czyli popularnej kozielskiej "Budowlanki". - Nowe klasy będą mogły skorzystać z pracowni gastronomicznej oraz logistycznej, które zostały wyposażone w nowoczesny sprzęt. Planujemy też otworzyć się na rynki wschodnie, poprzez naukę języka chińskiego, ma to ułatwić nowa specjalność biznesowa. Z kolei przyszłych handlowców chcemy uczyć najnowszych form marketingowych - mówi Urszula Więcek, dyrektor Zespołu Szkół nr 1.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska