Tancerki z Opola jadą na mistrzostwa świata w akrobatyce powietrznej

Mirela Mazurkiewicz
Kwalifikacje do prestiżowych zawodów to efekt świetnego występu na Mistrzostwach Polski w Lublinie.

Tancerki Ramady rywalizowały z ponad 160 zawodniczkami z całego kraju i kilkukrotnie stanęły na podium, zdobywając tytuły mistrzów i wicemistrzów Polski. Weszły tym samym w skład kadry narodowej.

W kategorii Aerial Hoop 1 (6-9 lat) pierwsze miejsce zajęła Julia Dynak (Malwina Kowalowicz była czwarta).

Julia nie miała sobie równych również w kategorii Pole Sport K1. W tej samej grupie brąz powędrował do Zuzanny Leśniewskiej.

W kategorii Pole Sport K2 Opolanki obstawiły całe podium: pierwsza była Wiktoria Haczkiewicz, srebro powędrowało do Emilii Samulskiej, a brąz do Julii Cebulli.

W kategorii Pole Sport Duety K pierwsze miejsce wywalczyła Julia Arcisz i Hanna Dora.

Świetne występy zapewniły zawodniczkom z Opola występ na mistrzostwach Europy i Świata w Pole Sport.