Tauron 1. Liga. KKS Mickiewicz Kluczbork - SPS Chrobry Głogów 0:3

Paweł Sładek
Mickiewicz Kluczbork poległ na własnym terenie.
Mickiewicz Kluczbork poległ na własnym terenie. Agata Brudzińska
KKS Mickiewicz Kluczbork przegrał swój pierwszy mecz domowy w tym sezonie, jednak o stylu tej klęski lepiej jak najszybciej zapomnieć. Po bardzo słabej grze kluczborczanie ulegli 0:3 Chrobremu Głogów.

Wynik tego pojedynku był sporym zaskoczeniem, choć o jeszcze większy zawrót głowy przyprawił nie tyle końcowy rezultat, który i tak nie mógł być gorszy, co styl, w jakim do niego doszło. Niepokonany we własnej hali aż do środowego spotkania Mickiewicz przerwał swoją kapitalną passę w sposób, który zupełnie nie przypomina dotychczasowej gry drużyny prowadzonej przez Mariusza Łysiaka.

Gra drużyny gospodarzy ulegała pogorszeniu z każdym kolejnym setem. Można było mówić o przestojach, jednak w pierwszej odsłonie było one niemalże zrównoważone ze skuteczną postawą. Zostało to odzwierciedlone w końcowym wyniku i kapitalnej „pogoni” Mickiewicza, która jednak nie została zwieńczona wygraniem seta.

Pierwsze akcje drugiej partii również nie zapowiadały nagłego spadku jakości w wykonaniu podopiecznych trenera Łysiaka. Gra była zacięta, ale w środkowej fazie seta nagle się załamała, a zdobyte wówczas kilkupunktowe prowadzenie Chrobrego zostało utrzymane do końca rozgrywki. Załamanie trwało również w trzeciej partii, którą najlepiej podsumuje wynik: 11:25.

Z pewnością możemy się jednak spodziewać „wyjścia na prostą” drużyny z Kluczborka, która wprawdzie przegrała dwa ostatnie mecze 0:3, natomiast aktualna pozycja w tabeli i tak jest wynikiem ponad stan. Niemniej, niech ta piękna przygoda trwa i nie zostanie zaprzepaszczona przez chwilowy „dołek”.

KKS Mickiewicz Kluczbork - SPS Chrobry Głogów 0:3 (23:25, 21:25, 11:25)
Mickiewicz: Górski, Linda, Mucha, Olczyk, Pasiński, Bereza, Jaskuła (libero) oraz Kopacz, Siemiątkowski, Mendel, Kosian