Tauron 1 Liga. Mickiewicz Kluczbork bezradny w starciu z Visłą Bydgoszcz [ZDJĘCIA]

Wciąż jest szansa, że Mickiewicz ponownie spotka się z Visłą w pierwszej rundzie play-off. Tomasz Czachorowski
W przedostatnim meczu fazy zasadniczej Tauron 1 Ligi, Mickiewicz Kluczbork przegrał na wyjeździe z Visłą Bydgoszcz 0:3.

Walczący o powrót do PlusLigi bydgoszczanie, aktualnie zajmujący 2. miejsce w tabeli i mający wciąż szansę na wygranie fazy zasadniczej, wzięli na Mickiewiczu srogi rewanż za porażkę 2:3 w Kluczborku.

Już w pierwszym secie szybko udokumentowali swoją wyższość, prowadząc w jego połowie 11:6. Parę udanych akcji w wykonaniu kluczborczan, że w pewnym momencie doszli oni rywala na 14:16, lecz na więcej już naszej ekipy stać nie było. Przy zagrywkach Patryka Łaby Visła znów wypracowała sobie bezpieczną zaliczkę i ostatecznie zwyciężyła 25:18.

Patrząc na suchy wynik, wygląda na to, że w drugiej partii gracze z Kluczborka postawili faworyzowanym rywalom największy opór. Tak naprawdę jednak ponownie gospodarze mieli wszystko pod kontrolą właściwie od początku do końca. Przyjezdni praktycznie cały czas musieli gonić przeciwnika i tym samym mocno ryzykować, co skutkowało wieloma popsutymi zagrywkami. Visła prezentując swój dobry poziom pewnie triumfowała 25:21.

Z przypieczętowaniem swojej wyższości nie miała również problemów w trzeciej odsłonie. W niej na nagrodę gracza meczu solidnie zapracował wyróżniony nią po ostatnim gwizdku przyjmujący Jan Galabov, z którego zatrzymaniem kluczborczanie mieli spore problemy. Generalnie, mimo licznych roszad dokonywanych w trakcie spotkania, nie mogli oni złapać żadnego punktu zaczepienia i ostatniego seta w spotkaniu przegrali 19:25.

Tym samym wiadomo już, że do zmagań w fazie play-off Mickiewicz Kluczbork przystąpi z 8. pozycji. W czwartek 1 kwietnia okaże się natomiast, czy ich rywalem będzie LUK Politechnika Lublin czy ... Visła Bydgoszcz. Wtedy bowiem dojdzie do bezpośredniego starcia aktualnego lidera z wiceliderem, których dzieli aktualnie zaledwie punkt różnicy.

Visła Bydgoszcz - Mickiewicz Kluczbork 3:0 (25:18, 25:21, 25:19)
Mickiewicz: Sternik, Biegun, Toma, Szmajduch, Bułkowski, Lewandowski, Jaskuła (libero) oraz Kulik, Durski, Owczarz, Frankowski, Szablewski, Łysiak (libero).