Tauron 1 Liga. Pierwsze zwycięstwo Mickiewicza Kluczbork, porażka ZAKSY Strzelce Opolskie

Marcin Jaskuła oraz Dawid Bułkowski (kolejno od lewej) dbali w Mickiewiczu o zabezpieczenie odpowiedniego przyjęcia. Anna Kaczmarz
Siatkarze Mickiewicza Kluczbork odnieśli pierwsze zwycięstwo w sezonie, pokonując na wyjeździe 3:0 MCKiS Jaworzno. W trzech setach Gwardii Wrocław uległa natomiast u siebie ZAKSA Strzelce Opolskie.

Choć ekipa z Kluczborka wygrała na terenie ostatniej drużyny w tabeli, „suchy” wynik końcowy nie do końca odzwierciedlał przebieg spotkania. Zdobycie trzech punktów wcale nie przyszło bowiem Mickiewiczowi tak łatwo.

Pierwsza partia długo nie układała się po myśli kluczborczan. Popełniali oni sporo błędów własnych, przez co przegrywali już nawet 10:15. Potem jednak znacząco poprawili swoje poczynania i doprowadzili do gry na przewagi, którą ostatecznie wygrali 26:24.

W podobny sposób zakończyła się druga odsłona, choć tam walka trwała jeszcze dłużej. Tym razem jednak role nieco się odwróciły. To Mickiewicz prowadził bowiem 18:13, a nawet 24:20! W końcówce zanotował on jednak poważny przestój, ale ostatecznie uchronił się od porażki, triumfując 29:27.

Trzecia partia zakończyła się już bardziej przekonującym triumfem kluczborskiego zespołu. Od stanu 12:12 wypracował on sobie kilka punktów przewagi, której później już nie wypuścił z rąk.

Znacznie mniej powodów do radości mieli gracze ZAKSY Strzelce Opolskie. Trzeba jednak przyznać, że naprzeciwko nich stanął też znacznie trudniejszy rywal, bo aktualny lider tabeli, prowadzący w niej z kompletem punktów.

Co godne zauważenia, w 5. kolejce strzelczanie mieli grać u siebie z KPS-em Siedlce, ale mecz ten został przełożony z powodu wykrycia koronawirusa w siedleckiej ekipie. Niejako w zastępstwie na Opolszczyznę przyjechała więc Gwardia.

Od początku wrocławianie udowodnili, że nie przez przypadek są czołową siła Tauron 1 Ligi. W pierwszym secie błyskawicznie odskoczyli oni na 11:4, co na dobre ustawiło jego dalsze losy.

Kolejne dwie partie były już nieco bardziej wyrównane, ale w żadnej z nich ZAKSY i tak nie osiągnęła nawet granicy 20 punktów. Strzelczanie stawiali opór mniej więcej do połowy seta. Potem już zdecydowanie lepsi byli goście.

MCKiS Jaworzno - Mickiewicz Kluczbork 0:3 (24:26, 27:29, 21:25)
Mickiewicz: Szablewski, Frankowski, Lewandowski, Owczarz, Bułkowski, Toma, Jaskuła (libero) oraz Biegun, Sternik.

ZAKSA Strzelce Opolskie - Gwardia Wrocław 0:3 (17:25, 19:25, 18:25)
ZAKSA: Szczechowicz, Wójtowicz, Kramczyński, Grygiel, Zapłacki, Kosian, Pilichowski (libero) oraz Klęk, Pogłodziński (libero).