Tauron 1 Liga. Wygrana Mickiewicza Kluczbork, ZAKSA Strzelce Opolskie bez szans

ZAKSA Strzelce Opolskie przegrała szósty mecz w sezonie.
ZAKSA Strzelce Opolskie przegrała szósty mecz w sezonie. materiały klubowe
Zupełnie różne nastroje mieli po zakończeniu meczów 8. kolejki Tauron 1 Ligi siatkarze Mickiewicza Kluczbork oraz ZAKSY Strzelce Opolskie. Pierwsi wygrali u siebie 3:0 z KPS-em Siedlce, a drudzy nie zdobyli nawet seta w wyjazdowym starciu z Visłą Bydgoszcz.

Kluczborczanie wręcz nie dali swoim rywalom żadnych szans. Od samego początku we własnej hali pokazywali im, kto tu rządzi. Najmocniej we znaki ekipie z Siedlec dawał się przyjmujący Dawid Bułkowski. W całym spotkaniu zdobył on aż 18 punktów. W inauguracyjnej odsłonie to również przede wszystkim jego udane zagrania pozwoliły wypracować miejscowym przewagę, a potem zwyciężyć 25:19.

W drugiej odsłonie,choć wynik nie do końca na to wskazuje (25:20), goście dłużej byli w grze o korzystny wynik. Znów jednak w kluczowych momentach nie byli w stanie zatrzymać Bułkowskiego.

Trzecia partia również upływała pod dyktando kluczborczan. Pewnie zmierzali oni do końca, ale nagły zryw KPS-u sprawił, że w pewnym momencie przegrywał on już tylko 21:22. Gospodarze jednak dobrze wytrzymali ten trudny moment i chwilę później świętowali sukces.

Nic do powiedzenia w konfrontacji z faworyzowaną Visłą Bydgoszcz nie mieli natomiast siatkarze ZAKSY Strzelce Opolskie. Ekipa znad Brdy, mająca w składzie tak doświadczonych graczy jak słowacki rozgrywający Michał Masny, atakujący Patryk Strzeżek czy środkowy Janusz Gałązka nie dała naszemu zespołowi szansy na sukces w żadnym secie.

Najwięcej punktów, 21, strzelczanie zdobyli w pierwszej partii, ale nie znaczy to, że poważnie postraszyli Visłę. Ta od połowy seta prowadziła bowiem sześcioma punktami i spokojnie kontrolowała tak pokaźną zaliczkę.

W drugim secie ZAKSĘ było stać na to, żeby zbliżyć się ze stanu 7:13 na 16:19. Mocniej postraszyć rywali nasi siatkarze już nie potrafili.

Trzecia odsłona przebiegła natomiast bez historii. Najlepiej mówi o tym fakt, że ZAKSA zdobyła w niej tylko 12 „oczek”.

Mickiewicz Kluczbork - KPS Siedlce 3:0 (25:19, 25:20, 25:22)
Mickiewicz: Sternik, Frankowski, Lewandowski, Owczarz, Bułkowski, Toma, Jaskuła (libero) oraz Kulik, Szablewski, Łysiak (libero).

Visła Bydgoszcz - ZAKSA Strzelce Opolskie 3:0 (25:21, 25:18, 25:12)
ZAKSA: Szczechowicz, Kłęk, Kosian,Grygiel, Wójtowicz, Kramczyński, Pilichowski (libero) oraz Wóz, Biesek, Kaciczak, Pogłodziński (libero).