To jest pierwsza taka strzelnica w Strzelcach Opolskich. Powstała przy szkole CKZiU. Mogą z niej korzystać wszyscy mieszkańcy

Radosław Dimitrow
Radosław Dimitrow
Tak prezentuje się nowa strzelnica w Strzelcach Opolskich.
Tak prezentuje się nowa strzelnica w Strzelcach Opolskich. Radosław Dimitrow
W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich otwarto strzelnicę z bronią pneumatyczną. Każdy mieszkaniec może tutaj poćwiczyć strzelanie.

Nowa strzelnica powstała w budynku po dawnej kotłowni CKZiU w Strzelcach Opolskich. Obiekt w ostatnich latach był bezużyteczny i wymagał generalnego remontu. Strzeleckie starostwo sięgnęło więc po dotację z Ministerstwa Obrony Narodowej.

W ramach inwestycji pomieszczenia przeszły remont i utworzono w nich 5 stanowisk strzeleckich, które pozwalają oddawać strzały na odległość 10 metrów.

Do każdego stanowiska przypisana jest broń pneumatyczna na śrut. Ponadto każde stanowisko wyposażone zostało w stół, które jest jednocześnie stanowiskiem strzeleckim, kulochwyty oraz urządzenia do transportu tarcz strzelniczych.

- Ta strzelnica będzie służyć przede wszystkim młodzieży szkół średnich, w szczególności uczniom klas mundurowych - mówi Waldemar Gaida, wicestarosta strzelecki. - Widzimy duże zainteresowanie kierunkami mundurowymi i chcemy dodatkowo zwiększyć ich atrakcyjność.

Halina Kajstura, dyrektor CKZiU w Strzelcach Opolskich dodaje, że popołudniami strzelnica może być udostępniana także innym zainteresowanym np. członkom klubu strzeleckiego lub zwykłym mieszkańcom.

- Na miejscu pracuje pani instruktor, która dba o bezpieczeństwo użytkowników strzelnicy - tłumaczy dyrektor.

Inwestycja kosztowała blisko 640 tysięcy zł. Dofinansowanie do strzelnicy wyniosło 300 tys. zł. Czwartkowe otwarcie obiektu połączone było z uroczystym ślubowaniem, jakie złożyli uczniowie klas mundurowych Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.

Tak prezentują się aleje czereśniowe pod Górą św. Anny.

Aleje czereśniowe na Górze św. Anny zakwitły o kilka tygodni...

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska