To koniec! Gwardia Opole sensacyjnie przegrywa w Pucharze Polski

Paweł Sładek
Mało kto spodziewał się takiego zakończenia.
Mało kto spodziewał się takiego zakończenia. Wiktor Gumiński
W 1/16 Pucharu Polski KPR Gwardia Opole przegrała z pierwszoligowym AZS-em AWF Biała Podlaska 24:30.

To przyjezdni z Opola byli zdecydowanymi faworytami tego pojedynku, co mimo wszystko nie zostało odzwierciedlone na boisku. AZS wyszedł na boisko „jak po swoje” pokazując, że nie okażą skruchy przed mocniejszym na papierze rywalem. W praktyce objawiło się to szybkim wyjściem na prowadzenie gospodarzy i – mimo lepszej skuteczności Gwardii pod koniec pierwszej części spotkania – utrzymaniem korzystnego rezultatu przed zejściem na przerwę (16:15).

Druga połowa pozbawiła gwardzistów najmniejszej nadziei na odwrócenie losów spotkania. AZS wyszedł z równie duża determinacją i wolą walki, co zostało przypieczętowane skutecznym wykańczaniem akcji i fenomenalną postawą w obronie. Przyjezdni byli bezradni, nie potrafili znaleźć remedium na napędzoną drużynę AZS-u, co odnalazło swoje potwierdzenie w końcowej fazie meczu i finalnym wyniku. Kolejnym rywalem ekipy z Białej Podlaskiej są Azoty Puławy.

AZS AWF Biała Podlaska – KPR Gwardia Opole 30:24 (16:15)

Gwardia: Ałaj – Scisłowicz, Klimenko, Sosna, Fabianowicz 6, Zarzycki 1, Klimków 1, Solovev, Jankowski 3, Zadura 3, Mauer 8, Milewski 3, Morawski, Stefani 1, Kucharzyk, Bączek.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani