Tragiczny wypadek na DK 46 od Ozimkiem. Dwie zakonnice zginęły, dwie inne są w ciężkim stanie. Biskup opolski prosi o modlitwę

Mirosław Dragon
Mirosław Dragon
Tragiczny wypadek zakonnic na DK 46 na trasie Ozimek - Opole.
Tragiczny wypadek zakonnic na DK 46 na trasie Ozimek - Opole. Mario
W sobotę (1 czerwca) skoda fabia uderzyła w drzewo i dachowała na drodze krajowej nr 46 na trasie Opole - Ozimek. Samochodem jechały cztery zakonnice. Dwie z nich zginęły w wypadku, dwie pozostałe zostały poważnie ranne.

Do tragicznego wypadku doszło w sobotę (1 czerwca) o godzinie 14:55 na trasie Opole - Ozimek, na drodze krajowej nr 46 na zjeździe w kierunku Grodźca.

42-letnia kobieta kierująca skodą fabią z nieznanych przyczyn straciła panowanie nad kierownicą, zjechała z drogi, uderzyła w drzewo, a następnie dachowała.

Skodą podróżowały cztery kobiety. Po dachowaniu były uwięzione w samochodzie. Dopiero strażacy za pomocą sprzętu hydraulicznego uwolnili uwięzione ofiary wypadku. Dwie kobiety poniosły śmierć na miejscu, a dwie w ciężkim stanie zostały zabrane do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i karetką.

Wypadek na DK46 pod Ozimkiem. Biskup opolski Andrzej Czaja prosi o modlitwę w intencji zakonnic

Okazało się, że skodą fabią w wypadku rozbiły się zakonnice.

- Ofiarami wypadku są siostry zakonne ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP Niepokalanie Poczętej z placówki zakonnej w Chróścicach - poinformowała Kuria Diecezjalna w Opolu.

Na miejscu tragicznie zginęły siostra Carissima i siostra Reginalda, a ranne zostały siostra Adria i siostra Joanna.

Na mszach świętych w niedzielę w kościołach w całej diecezji odczytano prośbę biskupa opolskiego Andrzeja Czai w intencji zakonnic.

- Zwracam się do diecezjan z serdeczną prośbą, aby w najbliższych dniach podjąć modlitwę w intencji sióstr, prosząc o łaskę życia wiecznego dla siostry Carissimy i siostry Reginaldy, zaś o powrót do zdrowia dla siostry Adrii i siostry Joanny - zaapelował biskup opolski Andrzej Czaja

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Bezpieczeństwo nad wodą. Jak zapobiegać utonięciom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska