Triathlon. Sukces Marcina Konarskiego z Nysy

Marcin Konarski
Marcin Konarski fot. Archiwum prywatne
Marcin Konarski zajął 5. miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski w w górskiej odmianie triathlonu.

Wmiejscowości Niedzica koło Nowego Targu odbyły się mistrzostwa Polski w crosstriathlonie czyli w uproszczeniu górskiej odmianie tego sportu.

Uczestnicy mieli do przepłynięcia 1200 m w poprzek jeziora Czorsztyńskiego, potem czekała na nich bardzo ciężka górska trasa rowerowa (36km) wiodąca po leśnych górskich duktach, a na koniec 12 km biegu również po górach.

Mistrzem Polski został Michał Lisieński z Siemianowic, który trasę pokonał w trzy godziny i pięć minut. Bardzo dobre piąte miejsce w klasyfikacji generalnej zajął Marcin Konarski z Nysy, który jednocześnie był trzeci w kategorii wiekowej 29-39 lat. Do zwycięzcy stracił on 41 minut.

- Jestem bardzo zadowolony ze swojego występu - mówi pan Marcin. - Trasa była bardzo trudna i wymagała dobrego przygotowania. Cieszę się, że udało mi się na niej znaleźć w czołówce
.
W zawodach wystapiło jeszcze dwóch reprezentantów naszego regionu, a dokładnie Krapkowic. Artur Jackowski zajął 18., a Krystian Ulewicz 20. miejsce.