Nasza Loteria

Trwa III edycja konkursu plastycznego - Nasza oPolska wieś widziana oczami dziecka

Materiał informacyjny Opolskiego Oddziału Regionalnego ARiMR
Dyrektor Opolskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Wojciech Komarzyński zaprasza dzieci z województwa opolskiego do udziału w III edycji konkursu plastycznego pn. "Nasza oPolska wieś widziana oczami dziecka". Honorowy patronat nad konkursem objęła Pani Violetta Porowska Poseł na Sejm RP.

ZAŁOŻENIA KONKURSU

Konkurs trwa od 17 lipca 2023 r. do 15 września 2023 r.
Uczestnikami Konkursu mogą być wyłącznie dzieci w wieku przedszkolnym (3-6 lat) i wczesnoszkolnym (7-9 lat) z województwa opolskiego, których opiekunowie poprawnie wypełnią i dostarczą dokumenty stanowiące załączniki do regulaminu.
Uczestnik może zgłosić do konkursu tylko jedną pracę przekazując ją wraz z dokumentacją (załączniki nr 1, 2, 3 do regulaminu) do Opolskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Technika wykonania jest dowolna. Oczekujemy własnoręcznie wykonanych prac. Praca powinna być w formacie A4. Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy o rolnictwie, zachęcanie do utrwalania wizerunku opolskiej wsi wśród dzieci.
OGŁOSZENIE WYNIKÓW

Spośród nadesłanych prac ARiMR wyłoni zwycięzców za zajęcie I, II i III miejsca oraz wyróżnionych.
Zwycięzcy Konkursu zostaną powiadomieni o wygranej i warunkach odbioru nagrody za pośrednictwem wiadomości pisemnej (email) lub telefonicznej w ciągu 5 dni roboczych od momentu zakończenia konkursu.
Regulamin i niezbędne załączniki znajdują się na stronie: https://www.facebook.com/opolski.oddzial.regionalny.ARiMR/ oraz stronie internetowej ARiMR w zakładce „Konkursy” ( www.gov.pl/web/arimr ⟶O ARiMR⟶ Serwis Prasowy ARiMR⟶ Konkursy).


Płatność dla małych gospodarstw zamiast płatności bezpośrednich – sprawdź, czy to się opłaca.

Wprowadzone ułatwienie dotyczy rolników, którzy posiadają gospodarstwa o powierzchni do 5 ha i złożyli wnioski o przyznanie płatności za 2023 rok. Stawka ryczałtu to 225 euro/ha. Dokumenty można składać do 31 sierpnia tylko przez aplikację eWniosekPlus, przypomina Wojciech Komarzyński - Dyrektor Opolskiego Oddziału Regionalnego ARiMR.

Trwa nabór wniosków w ramach płatności dla małych gospodarstw, która to płatność zastąpi wszystkie wnioskowane płatności bezpośrednie (podstawowe wsparcie dochodów, płatność redystrybucyjna, płatność dla młodych rolników, wszystkie płatności związane z produkcją oraz płatności w ramach ekoschematów). Jeżeli rolnik, żądający przyznania płatności dla małych gospodarstw, we wniosku o przyznanie płatności za rok 2023 ubiegał się także o przyznanie przejściowego wsparcia krajowego (uzupełniającą płatność podstawową lub płatność do tytoniu), płatności ONW, płatności ekologicznej, płatności rolno-środowiskowo-klimatycznej – wówczas poza płatnością dla małych gospodarstw może otrzymać pieniądze z tych płatności.

Żeby skorzystać z takiego rozwiązania, wystarczy złożyć do 31 sierpnia 2023 r. za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych (aplikacja eWniosekPlus) skan oświadczenia „Żądanie przyznania płatności dla małych gospodarstw”. Jego wzór znajduje się na stronie internetowej Agencji. Takie oświadczenie będzie można wycofać do 31 sierpnia br.

Prosimy wszystkich rolników, którzy dostarczyli do tej pory te dokumenty w innej formie (e-mailem, w wersji papierowej do placówki ARiMR), o złożenie tego oświadczenia przez aplikację eWniosekPlus przed zakończeniem naboru.

Opolski Oddział Regionalny ARiMR

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska