Trwa remont kolejnych ulic w centrum Kluczborka. Będzie nowy asfalt i chodniki

Milena Zatylna
Milena Zatylna
Rozpoczął się drugi etap remontu dróg w centrum Kluczborka. Tym razem objął ulice: Mickiewicza, Sybiraków i Ściegiennego.
Rozpoczął się drugi etap remontu dróg w centrum Kluczborka. Tym razem objął ulice: Mickiewicza, Sybiraków i Ściegiennego. Urząd Miejski w Kluczborku
Rozpoczął się remont ulic Mickiewicza, Ściegiennego i Sybiraków w Kluczborku. To kolejny etap naprawy dróg w ścisłym centrum miasta. W pierwszym etapie prace objęły ulice: Zamkową, Paderewskiego i Podwale.

Gmina Kluczbork otrzymała na to zadanie dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie prawie 1,7 mln zł, co stanowi niemal 80 procent kosztów zadania. Całkowite wydatki wynoszą nieco ponad 2,1 mln zł.

- W ramach zadania zostanie wykonany remont nawierzchni jezdni, chodników oraz nowe oznakowanie pionowe i poziome dróg – informuje Maciej Sitek z Wydziału Promocji Urzędu Miejskiego w Kluczborku. - Planowany termin zakończenia prac remontowych to czerwiec tego roku.

Obecnie trwają prace rozbiórkowe nawierzchni chodników.

- Ponadto kontynuujemy roboty związane z wymianą przyłączy wodociągowych, które prowadzi spółka Hydrokom – mówi Maciej Sitek

.

Mimo remontu, ruch na ulicach Mickiewicza, Ściegiennego i Sybiraków nie został wstrzymany.

- Kiedy nawierzchnia będzie frezowana, a także w momencie kładzenia masy bitumicznej mogą pojawić się chwilowe utrudnienia – informuje Nina Pieńkowska, naczelniczka Wydziału Gospodarki Miejskiej. – Oczywiście te kluczowe prace będą prowadzone na każdej z tych remontowanych ulic w innym czasie, żeby nie paraliżować ruchu w centrum miasta. [/cy

W planach na ten rok gmina ma także remont ulicy Grunwaldzkiej.

[cyt]- Plac budowy jest już przekazany firmie, która wykona to zadanie, natomiast prace rozpoczną się po
po Świętach Wielkanocnych - mówi Nina Pieńkowska.

Obejmą one fragment ulicy Grunwaldzkiej od skrzyżowania z ulicą Waryńskiego do skrzyżowania z ulicą Słowackiego.
W ramach robót wymieniona zostanie nawierzchnia ulicy i zmodernizowane zostaną parkingi, a także dojście do przejść dla pieszych. Przy przejściach zwiększy się także liczba lamp, które je oświetlają.

Koszt tego przedsięwzięcia to ponad 500 tys. zł. Realizowane ono będzie również z dofinansowaniem z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska