Biskup opolski Andrzej Czaja apeluje o modlitwę za ofiary trzęsienia ziemi na terenie Turcji i Syrii. Wierni diecezji opolskiej będą modlili się w tej intencji w najbliższą niedzielę (12 lutego). To odpowiedź na prośbę przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego.
Opolska kuria biskupia zapowiada też, że w kolejną niedzielę (19 lutego) będzie można wesprzeć materialnie ofiary kataklizmu.
— Przed wszystkimi kościołami naszej diecezji odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych w wyniku tragedii. Ofiary za pośrednictwem Caritas Diecezji Opolskiej oraz Caritas Polska dotrą do potrzebujących — czytamy w komunikacie kurii.
Według oficjalnych danych z piątkowego (10 lutego) poranka, liczba ofiar śmiertelnych trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii przekroczyła już 20 tysięcy, z czego 17 tys. 406 w Turcji i 3 tys. 300 osób w Syrii. Wciąż trwają akcje ratunkowe.
— Liczba rannych sięga 75 tysięcy. Zebrane pieniądze Caritas Diecezji Opolskiej przekaże na konto Caritas Polska, która działa w rejonie katastrofy od wielu lat. Pieniądze trafią do poszkodowanych za pośrednictwem partnerów kościelnych i siostrzanych Caritas Syrii i Turcji — informuje Ks. dr Arnold Drechsler, dyrektor Caritas Diecezji Opolskiej.
Niezależnie od zaplanowanej zbiórki do puszek, każdy może pomóc ofiarom trzęsienia ziemi wpłacając darowiznę na konto Caritas Diecezji Opolskiej: 66 1240 1633 1111 0000 2651 3092 z dopiskiem „Trzęsienie ziemi”.
iPolitycznie - Działania elit europejskich pod wpływem Rosji
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?