Trzy brązowe medale kajakarzy z Opola

Robert Świerc i jego trener Krzysztof Bil.
Robert Świerc i jego trener Krzysztof Bil. Klubowe
W Lubniewicach rozegrano długodystansowe mistrzostwa Polski, a regaty odbyły się na wodach jeziora Lubiąż.

Opolszczyzna reprezentowana była przez trzy kluby ze stolicy województwa: OTK, AZS Politechnika i Gwardię. Najliczniejszą reprezentacją dysponowało OTK i to zawodnicy tego klubu najczęściej punktowali w krajowej elicie.

Jako pierwszy swój kolejny medal MP "wypływał" Robert Świerc, który na dystansie 5000 m K-1 młodzików zdobył brąz.

Na piątej pozycji ukończył swój wyścig Michał Bil - 10000 m K-1 juniorów, na szóstej dwójki: Sławomir Chmielewski i Patryk Świerc - 10000 m K-2 juniorów młodszych oraz Kacper Kołbuc i Krzysztof Bil - 10000 m C-2 juniorów młodszych, a także Aleksandra Buczek - 5000 m K-1 młodziczek.

Siódme miejsce zajął z kolei Patryk Lenski - 5000 m K-1 młodzików, ósme: Patryk Pasierbiński i Piotr Markiewicz, a dziewiąte: Cezary Ostrowski i Michał Bil - wszyscy 10000 m K-2 juniorów oraz Paulina Markiewicz i Natalia Winter - 10000 m K-2 juniorek młodszych, 13. był ponadto Dawid Doliński - 5000 m K-1 młodzików, a 16. Magdalena Przybyła - 5000 m K-1 młodziczek.

Brązowe medale mistrzostw przypadły w udziale kajakarkom AZS-u Politechnika Opole: Karolinie Markiewicz i Zuzannie Wolbach.

Stanęły one na podium rywalizacji na 10000 metrów w K-2 seniorek. Natomiast na dystansie 2500 m w kategorii kanadyjek - młodziczka Ines Mercedes Figielus z opolskiej Gwardii zdobyła swój debiutancki medal MP, plasując się na drugim stopniu podium.

W wyścigu popularyzacyjnym rozegranym w ramach mistrzostw rywalizowali weterani, a sukcesem start na 5000 w kanadyjce zakończył Romuald Figielus, pływający trener Gwardii Opole. W głównej rywalizacji w C-1 na 10000 m juniorów młodszych jego podopieczny Jakub Łuczak nie ukończył rywalizacji.