Trzy medale kolarzy Ziemi Brzeskiej na torze

sxc.hu
Mistrzostwa Polski na torze rozegrano na nowoczesnym obiekcie w Pruszkowie.

Nasi reprezentanci zanotowali na nich kilka wartościowych rezultatów. W konkurencji scratchu drugie miejsce zajął Szymon Godras. Wchodził on też w skład drużyny, która zajęła 3. miejsce w wyścigu na dochodzenie.

Oprócz niego byli w niej: Andrzej Bartkiewicz, Wojciech Pszczolarski i Mateusz Majdanik. Trzeci medal wywalczył Pszczolarski, który zajął 3. miejsce w wyścigu punktowym. Tuż za nim uplasował się w nim A. Bartkiewicz.

Kilka razy też zawodnicy Ziemi Brzeskiej zajmowali wysokie lokaty, ale już poza podium. Zespół w składzie: Paweł Pac, Dorian Bartkiewicz i Wiktor Mrozek był piąty w sprincie drużynowym. Taką samą pozycję zajął A. Bartkiewicz w wyścigu na 4000 m, a ponadto był on szósty w wieloboju. W wyścigu na 1000 m siódme miejsce zajął D. Bartkiewicz, a dziewiąty był Pac.

Świetnie spisali się pochodzący z naszego regionu, byli zawodnicy Ziemi Brzeskiej: Adrian Tekliński i Krzysztof Maksel. Obecnie obaj reprezentują Stal Grudziądz. W konkurencjach sprinterskich zdobyli po cztery medale. Tekliński po dwa złote i brązowe, a Maksel złoto i trzy srebra.