Turniej w Wuhan: Agnieszka Radwańska tym razem lepsza od przyjaciółki

Krzysztof Kawa
Cztery dni po porażce w Tokio Agnieszka Radwańska wzięła srogi rewanż na Karolinie Woźniackiej, pokonując ją w trzeciej rundzie turnieju w Wuhan 6:4, 6:2. W ćwierćfinale krakowianka zagra z Rosjanką Swietłaną Kuźniecową.

24 niewymuszone błędy Dunki wobec 12 Polki mówią sporo o tym meczu. Woźniacka, która wyszła na kort z obwiązanym bandażem udem lewej nogi, zaczęła mecz fatalnie, była zdekoncentrowana, przegrywała 0:4. Przy stanie 1:4 poprosiła o przerwę medyczną i... doprowadziła do wyrównania.

Karolina narzekała na mięśnie karku i kręgi szyjne, ale wydawało się, że przezwyciężyła przeciwności losu. Nic z tego, przegrała dwa kolejne gemy, a w drugim secie, znów robiąc przerwy na zabiegi terapeutyczne, znów była słabsza od Radwańskiej. Najwyraźniej nie wytrzymała fizycznie ogromnego natężenia meczów, w ostatnim tygodniu rozegrała ich aż sześć.

- Karolina nie jest łatwą rywalką, dlatego cieszę się, że ją pokonałam - powiedziała tuż po zejściu z kortu Radwańska, dopytując przy siatce przyjaciółkę z Danii o zdrowie. - Kuźniecowa? Wiem, że jest ostatnio w bardzo dobrej formie, ale nie mam nic do stracenia.

Mecz z Rosjanką, która zaskakująco łatwo ograła broniącą tytułu w Wuhan Amerykankę Venus Williams 6:2, 6:2, odbędzie się w czwartek ok. godz. 12 naszego czasu.

Spotkanie Radwańskiej z Woźniacką skończyło się po północy miejscowego czasu, gdyż aż 3 godziny i 20 minut trwał poprzedzający to starcie pojedynek Petry Kvitovej z Andżeliką Kerber. To był pasjonujący bój, pełen zwrotów akcji, zwieńczony heroiczną postawą Czeszki, którą w ostatnim secie co chwilę łapały skurcze. Ostatecznie pokonała liderkę rankingu WTA z Niemiec 6:7(10), 7:5, 6:4.

Inne mecze III rundy:
Simona Halep (Rumunia, 4) - Jarosława Szwiedowa (Kazachstan) 6:3, 6:3
Madison Keys (USA, 8) - Daria Kasatkina (Rosja) 6:1, 4:6, 6:4

Tu znajdziesz więcej najnowszych informacji o tenisie

Sportowy24.pl w Małopolsce

FLESZ: Elektryczne samoloty nadlatują.

Materiał oryginalny: Turniej w Wuhan: Agnieszka Radwańska tym razem lepsza od przyjaciółki - Dziennik Polski