Twarda walka o czołowe lokaty w strefie opolsko-śląskiej 3 ligi koszykarzy

Drużyny z naszego regionu stawiają zacięty opór zespołom z województwa śląskiego. Mariusz Matkowski
Za nami pierwsze mecze półfinałowe.

Wicemistrz opolskiej 3 ligi - Start Dobrodzień pokonał u siebie mistrza 3 ligi śląskiej - MKKS Rybnik 72:70 (19:16, 18:18, 20:15, 15:21). Natomiast wicemistrz 3 ligi śląskiej - Basket Bielsko-Biała wygrał u siebie z mistrzem 3 ligi opolskiej - Weegree AZS-em Politechniką Opole 76:72 (14:22, 25:10, 14:26, 23:14).

W środę odbędą się mecze rewanżowe w Opolu (godz. 19.00, hala ul. Prószkowska) i Rybniku. Drużyny lepsze w dwu­meczu spotkają się w finale, a gorsze w starciach o 3. miejsce (na tym etapie też jest dwumecz 19 i 23 marca).

Walka toczy się o ustalenie kolejności w strefie. Wszystkie cztery zespoły już wcześniej zapewniły sobie udział w turniejach półfinałowych o awans do 2 ligi. Łącznie wystąpią w nim 32 zespoły z całego kraju, a awans ostatecznie (po turniejach półfinałowych jeszcze będą finałowe) wywalczy osiem zespołów.