Tym razem bez niespodzianki. Dreman wygrywa z ostatnią drużyną ligi

Paweł Sładek
AZS UG Gdańsk – Dreman Opole Komprachcice 2:5 (1:3)
AZS UG Gdańsk – Dreman Opole Komprachcice 2:5 (1:3) Paweł Sładek
W 20. kolejce Statscore Futsal Ekstraklasy spotkały się ze sobą Dreman Opole Komprachcice i AZS UG Gdańsk. Opolska drużyna ostatnio zaliczyła solidną wpadkę, ale tym razem pewnie zakończyła to spotkanie z dorobkiem pięciu bramek i trzech punktów za zwycięstwo.

Niedawny blamaż Opolskiego zespołu poszedł w zapomnienie po wyjeździe do Gdańska. Tamtejszy AZS miał za sobą dwa naprawdę dobre mecze z Legią Warszawa i Constractem Lubawa, toteż miejscowi liczyli na zwycięstwo, które jest bardzo potrzebne Akademikom w kontekście utrzymania się w elicie.

Strzelanie rozpoczęło się w 12. minucie. Wynik otworzył Jakub Domżalski, a to pobudziło przyjezdnych. Po szybkim rozegraniu, w polu karnym przeciwników znalazł się Nuno Chuva i Tomasz Lutecki. Portugalczyk odnalazł Polaka, dzięki czemu ten wpisał się na listę strzelców.

Na brak emocji nie można było narzekać. Dreman napierał, a AZS robił co mógł, żeby nie dać sobie strzelić kolejnego gola. W defensywie wytrzymał zaledwie trzy minuty. Bardzo ładnym strzałem z prawej strony boiska popisał się Serhii Fil. Ataki gości nie ustawały na sile, a korzystny rezultat stał się jeszcze lepszy dla faworytów z Opolszczyzny w ostatniej minucie pierwszej połowy.
Andre Luiz rozpoczął akcję na własnej połowie, zagrał do Luteckiego, a po odegraniu zdobył trzecią bramkę dla swojego zespołu.

Przerwa nieco spowolniła Dremana. Oba zespoły szukały swojej szansy, ale to przyjezdni byli bliżsi zdobycia czwartego gola. Przełamanie nastąpiło 10 minut po wznowieniu gry. Autorem bramki był Krzysztof Elsner, który dobił piłkę do pustej bramki po strzale Andre Luiza.

Trzy bramki „w plecy” poskutkowały zintensyfikowaniem akcji ofensywnych zespołu gospodarzy. Ich próby spełzły jednak na niczym, bo wycofanie bramkarza poskutkowało utratą gola. Strzałem z połowy boiska do pustej bramki, Tomasz Lutecki zdobył dublet. Była 35. minuta spotkania. Chwilę po trafieniu najlepszego strzelca Dremanu do siatki gości trafił Kewin Sidor. Trudno jednak mówić o odwróceniu losów meczu, gdyż ten był już przesądzony.

Bramki: 1:0 Domżalski – 12., 1:1 Lutecki – 12., 1:2 Fil – 15., 1:3 Andre – 20., 1:4 Elsner – 30., 1:5 Lutecki – 35., 2:5 Sidor – 37.
AZS: Sasiak, Zelma – Osiński, Wesserling, Pawicki, Depta, Lewczuk, Domżalski, Kuzio, Majchrzak, Urtnowski.
Dreman: Lach, Burduja – Szypczyński, Andre, Elsner, Grzywa, Sanchez, Chuva, Fernandes, Fil, Lutecki, Iwanow, Teixeira.