U św. Jacka nigdy nie ma nudy

fot. Mariusz Jarzombek
Podczas każdej niedzielnej mszy świętej tutejszy kościół wypełniają szczelnie mieszkańcy nie tylko Kolonii Gosławickiej, ale i osiedla Malinka.
Podczas każdej niedzielnej mszy świętej tutejszy kościół wypełniają szczelnie mieszkańcy nie tylko Kolonii Gosławickiej, ale i osiedla Malinka. fot. Mariusz Jarzombek
Tutejsza parafia jest jedną z najmłodszych w Opolu, ale też prężnie działającą. Przy kościele jest stowarzyszenie, świetlica, chór, zespoły muzyczne. Grają tam piłkarze i biegają pielgrzymi-maratończycy.

Życie parafii to nie tylko modlitwa, ale i działalność społeczna. Współpraca i pomaganie innym - to dewiza tutejszych parafian.

- Modlić można się na wiele sposobów. Najlepiej śpiewając - mówi Małgorzata Romanowska. Jest ona idealnym przykładem parafianki - społecznika.

Od 20 lat razem z mężem Leszkiem prowadzi zespół Ignis Ardens, który uświetnia niedzielne msze (o 11.30) i parafialne uroczystości.

Na sobotę (17 października) już teraz zaprasza parafian na śpiewany Wieczór Uwielbienia (godz. 20).
Za dwa tygodnie kościół będzie obchodził 20-lecie poświęcenia. Działa przy nim również chór, schola i zespół śpiewaczy.

Ale to nie wszystko. W św. Jacku jest też Oaza, Caritas, Rycerstwo Niepokalanej, Ogniska Pokutne, Wspólnota Dzieci Specjalnej Troski "Muminki" i Ich Rodzin oraz Stowarzyszenie na Rzecz Integracji Środowiska Lokalnego "Chciej chcieć".

To ono prowadzi świetlicę środowiskową, a także klub sportowy Rodło.
- Sport to doskonały sposób na zbliżenie z Bogiem i ludźmi - mówi Janusz Duda, jeden z członków tutejszego klubu biegacza "Żółwik". Jego członkowie odwiedzili do tej pory Watykan, grób Ojca Pio, Fatimę i Wilno.

Zaproszenie

Zaproszenie

Od przyszłej niedzieli aż do 18 października w parafii św. Jacka pod hasłem "Bóg jest miłością" będą się odbywać misje. Prowadzący je ojcowie oblaci Maryi Niepokalanej od ubiegłego tygodnia zachęcają parafian do udziału w spotkaniach.
W ramach misji, w najbliższy czwartek odbędzie się tu koncert ewangelizacyjny Beaty Bednarz, znakomitej wokalistki jazzowej i gospel. Początek o godz. 20, wstęp jest bezpłatny.

Do Kolonii Gosławickiej co miesiąc na dekanalne czuwanie zjeżdża z kolei młodzież.
- Dziś młodych do Boga przyciągnąć jest coraz trudniej, staramy się to robić jak tylko umiemy - mówi ks. Hubert Chudoba, proboszcz parafii.

Do tutejszej parafii z całego Opola przychodzą ludzie, nie tylko na imprezy czysto religijne, ale i kulturalne.

- Od początku mamy szczęście do księży, którzy starają się, żeby było u nas ciekawie - mówi Zofia Tulik, jedna z parafianek, dodając, że żadna msza czy nabożeństwo nie jest tu takie samo. Kiedy jest dzień niepełnosprawnych, pod ołtarzem pojawia się np. wózek inwalidzki. Wszystko po to, aby każdy problem pokazać dosłownie, a nie tylko o nim mówić.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska