Uczelniane WWW

Marcin Poznań
Internetowa strona główna powinna być wizytówką każdej uczelni, a dla studenta - źródłem informacji.

Maciej Żyła, student III roku informatyki, Politechnika Opolska:
- Najciekawsza graficznie jest strona WSZiA. Ładnie prezentuje się też strona PO. Widać że w obu przypadkach są one dość profesjonalnie wykonane. Zastosowano w nich tzw. dynamiczny html, czyli stworzono animacje. Strona UO trochę odbiega kolorystycznie, nie ma tu żadnych fajerwerków. Trochę brakuje zdjęć. Kolejne strony WSZiA i UO to za każdym razem nowe okno, czyli łączenie się z każdą stroną od nowa. PO ma ramki, dzięki temu za każdym razem ładują się tylko kolejne podstrony. Przez to jest przyjazna i szybka w użyciu.         Poz

www.po.opole.pl
Strona Politechniki Opolskiej jest przejrzysta i jasna. Wśród aktualności znajdujemy zapowiedzi imprez oraz "Wiadomości uczelniane". Poznajemy historię szkoły - od punktu konsultacyjnego Politechniki Śląskiej poprzez WSI aż do PO. Jest tu pełny skład władz uczelni, senatu i komisji senackich obecnej kadencji, spis wszystkich wydziałów i instytutów, a także samorządu i uczelnianego NZS. Tu znajdziemy też odnośnik do biblioteki głównej PO, gdzie można przejrzeć zasoby katalogu. Są też dane pracowników uczelni z numerami telefonów i e-mailami. Nie ma jeszcze informacji na temat przyszłego naboru, ale są dotychczasowe zasady rekrutacji i informacje o wszystkich kierunkach studiów. Przydatnymi elementami są linki do MENiS, KBN, PAN i wszystkich uczelni wyższych w kraju oraz indeks wszystkich szkół wyższych na świecie. Są tu również dwie popularne wyszukiwarki. Mamy też informacje o aktualnych konferencjach i sympozjach oraz odnośniki do uczelnianych kół naukowych, a także temat "PO w fotografii". Można ściągnąć plan zajęć - na razie tylko dla Wydziału Mechanicznego. Stronę można wyświetlić w języku angielskim.
www.wszia.opole.pl
Strona Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji jest najbardziej kolorowa.
Na pierwszej stronie mamy adres i numery telefonów uczelni. W zakładce z informacjami znajdziemy ogólny opis szkoły i jej władz. Jest historia powstawania WSZiA zilustrowana fotografiami, przydatne dla kandydatów informacje o kierunkach studiów i płatnościach oraz o zasadach rekrutacji. Jest tu także lista uczelni, z którymi WSZiA współpracuje, w tym linki do UO i PO. Najprzydatniejszą częścią strony wydaje się informator z godzinami otwarcia kas i dziekanatów. W fazie powstawania są rozkłady zajęć poszczególnych kierunków.
www.uni.opole.pl
Uniwersytet Opolski wita rysunkiem pomnika Jana Dobrego przed gmachem głównym. Strona okazuje się najmniej atrakcyjna. Ciemnoniebieska barwa tła i małe, niewyraźne odnośniki sprawiają niemiłe wrażenie. Wersja angielska okazuje się jednym bardzo długim ciągiem tekstu, będącym streszczeniem informatora uczelni. Pierwsze odnośniki na stronie prowadzą do pisma UO pt. "Indeks" oraz do Duszpasterstwa Akademickiego Resurrexit. Wśród wydarzeń wciąż znaleźć można zapowiedzi imprez, które miały miejsce w październiku, oraz mowę inauguracyjną rektora. W informacjach znajduje się krótka historia UO, regulamin studiów oraz składy komisji uczelnianych. Są tu też zasady systemu punktacji ECTS. Istnieje możliwość znalezienia adresu e-mail pracowników uczelni. Strony poszczególnych wydziałów wydają się lepsze od strony głównej UO. Najciekawsze są witryny instytutów anglistyki i germanistyki. Na wszystkich znajdują się informacje na temat kierunków i rekrutacji. Stąd dostaniemy się również do biblioteki głównej UO. Strona Wydziału Ekonomicznego to tylko jego adres i numer telefonu. Link Wydziału Teologicznego prowadzi zaś do strony diecezji opolskiej. Wygodnym rozwiązaniem jest zamieszczenie odnośników do witryny miasta Opola, niektórych muzeów, instytucji i szkół oraz do kamery z widokiem na ul. Krakowską.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska