Uczniowie I LO w Opolu uczcili pamięć patrona szkoły

Iwona Kłopocka-Marcjasz
Iwona Kłopocka-Marcjasz
Święto Patrona pozwala lepiej poznać nie tylko wielkiego astronoma, ale i kolegów z innych klas.
Święto Patrona pozwala lepiej poznać nie tylko wielkiego astronoma, ale i kolegów z innych klas. I LO Opole
Uczniowie klas I przeszli chrzest bojowy, wykazując się wiedzą o patronie szkoły. Szkolne święto to także okazja do lepszego poznania się i większej integracji.

Uczniowie klas pierwszych, niczym profesjonalni chórzyści, wykonali hymn Breve Regnum. Tekst opanowany, melodia wyćwiczona, instrumenty dęte i smyczkowe nastrojone, no i scenografia oczywiście w szczegółach dopracowana. Nie mogło się nie udać! W ten sposób licealiści zdobyli pierwsze punkty w wieloetapowym Konkursie Kopernikowskim, organizowanym co roku z okazji przypadającego 19 lutego Święta Patrona. Tak jak co roku budynek szkoły przy ul. Licealnej w tygodniu narodzin Kopernika wyjątkowo tętnił życiem.

Uczniowie klas pierwszych przeszli prawdziwy chrzest i tym sposobem stali się pełnoprawnymi uczniami Jedynki. Środa była drugim dniem zmagań. Młodzież odpowiadała na pytania dotyczące życia i pracy geniusza z Torunia. Poruszane były w nich kwestie z fizyki, matematyki, astronomii, Układu Słonecznego. Pytania były tak trudne, że niejednego dorosłego mogły przyprawić o zawrót głowy. Dla licealistów z Jedynki okazały się jednak łatwe.

Partnerem serwisu "16 plus" jest prezydent Opola. archiwum

W czwartek uczniowie mieli za zadanie przejść przez 10 punktów-miejsc w Opolu. Na trasie było m.in. Centrum Nauk Przyrodniczych, teatr, dworzec PKP. Tam czekali na nich uczniowie klas drugich i ponownie zadawali pierwszakom pytania, tym razem dotyczące życia szkoły, nauczycieli, ale również zasad udzielania pierwszej pomocy. Finałowym punktem trasy była galeria Solaris, skąd wszyscy uczniowie, z kolorowymi balonami w rękach, razem wrócili do szkoły. Pomimo ogromnego zmęczenia, ponurej aury i bolących nóg wracali pełni energii i z poczuciem dobrze spędzonego dnia.

W ostatnim dniu klasy pierwsze przygotowywały krótkie inscenizacje dotyczące działań Kopernika. Jedną z nich była obrona Olsztyna przed najazdem krzyżackim. W tym zadaniu uczniowie mogli pochwalić się swoją twórczością oraz kreatywnym i barwnym przedstawieniem historii.

Po podsumowaniu wszystkich punktów zdecydowanym zwycięzcą Konkursu Kopernikowskiego została klasa Id.

- Dla młodzieży takie dni to okazja do integracji, poznania się w warunkach pozaszkolnych i poszerzenia wiedzy. Już myślimy o przyszłorocznych obchodach - mówi Anna Zomerska, opiekun samorządu uczniowskiego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska