Uczniowie szkoły podstawowej nr 3 najlepszymi olimpijczykami w Oleśnie

Materiały UM w Oleśnie
Mistrzynie Olesna ze szkoły podstawowej nr 3 razem z trenerką Anną Król.
Mistrzynie Olesna ze szkoły podstawowej nr 3 razem z trenerką Anną Król. Materiały UM w Oleśnie
Drużyny dziewczyn i chłopców z "trójki" wygrały zawody gminne "Mały Olimpijczyk".

Mali sportowcy walczyli o mistrzostwo gminy w Zespole Szkół Dwujęzycznych w Oleśnie.

- "Mały olimpijczyk" to zestaw 8 gier i zabaw dla szkolnych zespołów rocznika 1999 i młodszych, czyli mistrzostwa dla najmłodszych sportowców ze szkół podstawowych - wyjaśnia Jan Stanisławczyk, gminny koordynator sportu szkolnego w Oleśnie. - Drużyna składa się z 8 zawodników plus jeden rezerwowy.

W kategorii dziewcząt i chłopców gminne mistrzostwo i awans do finału powiatowego zdobyli zdecydowanie olimpijczycy z oleskiej "trójki". Dziewczęta wygrały komplet 8 zabaw i gier!

O trzecie miejsce ubiegały się drużyny z PSP Sowczyc i PSP Wachów. Tutaj również po zaciętej walce w obu przypadkach lepsi okazali się olimpijczycy z Sowczyc..
Tabela mistrzostw " Małego Olimpijczyka"