Udane tygodnie karateczki Nidana Zawadzkie

Natalia Szponder z medalami zdobytymi na akademickich zawodach w Swarzędzu.
Natalia Szponder z medalami zdobytymi na akademickich zawodach w Swarzędzu. archiwum klubowe
Natalia Szponder stawała na podium prestiżowej imprezy na Słowenii oraz zdobyła trzy medale podczas zawodów Akademickiego Pucharu Polski.

Na początku grudnia Szponder wraz z inną zawodniczką Nidana - Martą Majewską wystartowała w zawodach w sło­weńskiej miejscowości Trbov­lje. Wzięło w nich udział 559 startujących z 78 klubów z aż 14 państw.

W konkurencji kumite (walki) w swoich kategoriach wagowych Polki zajęły solidarnie 5. miejsca. Liczyły na miejsca na podium, ale w swojej drabince turniejowej trafiły one na mocne zawodniczki i nie zdołały się przedrzeć na podium. To delikatne niepowodzenie powetowały sobie jednak w kategorii open - bez podziału na wagi. W niej obie stanęły bowiem na podium. Obie solidarnie przegrały z zawodniczką ze Słowenii - Tjasą Ristic. Majewska uległa jej w półfinale zajmując ostatecznie 3. miejsce, a Szponder stanęła ze Słowenką do starcia o końcowy triumf i też przegrała, zajmując 2. lokatę.

Kolejnym startem dla Szponder był udział w Akademickim Pucharze Polski, który odbył się w Swarzędzu. Reprezentowała ona na tych zawodach Politechnikę Opolską i dotarła do finałów we wszystkich trzech konkurencjach, w których wystąpiła. Dwa razy stawała na najwyższym stopniu podium w kumite. Zajęła 1. miejsce w swojej wadze do 55 kg jak również w kategorii open - bez podziału na wagi. Srebrny medal zdobyła natomiast w konkurencji kata (pokazy).

- Natalia jechała na te zawody jako faworytka i nie zawiodła potwierdzając, że wśród studentów nie ma sobie równych - mówi trener karate z AZS-u Politechniki Opole Andrzej Kurdziel.