Udane występy karateków z Opola

Mateusz Golomb  (z lewej) i Marcel Niemczyk.
Mateusz Golomb  (z lewej) i Marcel Niemczyk. archiwum klubowe
Trzech przedstawicieli opolskich klubów wywalczyło awans na mistrzostwa Europy kadetów i młodzieżowców, które odbędą się w listopadzie.

Mistrzostwa naszego kontynentu odbędą się w Kielcach, natomiast turniej eliminacyjny został rozegrany w Rzeszowie. Wystartowali na nim reprezentanci Opolskiego Klubu Karate Kyokoshin oraz niedawno powstałego klubu Champion. To był zresztą debiut tego klubu na poważnych zawodach.

Z OKKK bardzo dobrze spisał się młodzieżowiec Mateusz Golomb. Zajął on 1. miejsce w kata (pokazy) oraz 3. miejsce w kumite (walki) w swojej kategorii wagowej. Tym samym wywalczył awans na mistrzostwa Europy. To samo stało się udziałem jego młodszego kolego klubowego - Michała Wach­nickie­go. Zajął on 3. pozycję w kata w kategorii kadetów (do lat 16) i także w swojej kategorii wiekowej wystartuje w Kielcach.

Awans na mistrzostwa Europy wywalczył też Marcel Niemczyk z Championa. Startował on w kumite w wadze do 85 kg i wywalczył 2. lokatę. W Rzeszowie wystąpiła też na co dzień trenująca w klubie Champion Adrianna Mrówka, która studiuje w Opolu, a na zawodach reprezentowała swój macierzysty klub z Bartoszyc. Zdobyła brązowy medal w kumite w wadze do 55 kg i także pojedzie na mistrzostwa Europy.

Warto wspomnieć, że klub Champion wyodrębnił się kilka miesięcy temu z OKKK. Założyło go utytułowane rodzeństwo Aleksandra Bukowa i Wojciech Radziewicz. Odeszli oni z OKKK. Są oni także trenerami w tym klubie. Do Championa przeszedł też wspomniany Niemczyk.

Źródło: vivi24/x-news