UNI Opole gładko przegrało 0:3 z Grupą Azoty Chemikiem Police w ramach 19. kolejki Tauron Ligi

Krzysztof Marcinkiewicz
Zdjęcie archiwalne.
Zdjęcie archiwalne. Wiktor Gumiński
Siatkarki UNI Opole nie sprostały Grupie Azoty Chemikowi Police i gładko przegrały na wyjeździe 0:3. Mecz odbył się w ramach 19. kolejki Tauron Ligi.

Faworyt tego meczu mógł być tylko jeden. Chemik Police to nie tylko wielokrotny mistrz Polski, ale również aktualny lider tabeli. W tym sezonie siatkarki z Pomorza przegrały tylko 2 razy. Niewielką pociechą dla Wilczyc mogła być sensacyjna porażka Chemika z Radomką Radom (z którą to UNI w ostatniej kolejce wygrało) 2 tygodnie wcześniej.

Obie drużyny rywalizowały już ze sobą w tym sezonie. W Opolu Wilczyce zostały rozgromione, zdobywając w każdym secie odpowiednio 12, 11 i 16 punktów.

W meczu w Policach opolanki nie miały zbyt dużo do powiedzenia. W pierwszym secie gospodynie szybko odjechały. Co prawda Wilczyce dorobiły straty na 8:10, jednak później liderki tabeli znów odskoczyły i wygrały tę partię do 16.

Najsłabiej UNI wyglądało w drugim secie, którego przegrało do 13.

Także w trzecim secie nie były w stanie postawić się gospodyniom, które były tego dnia o wiele lepsze.

MVP spotkania została Natalia Mędrzyk.

Po porażce na Pomorzu UNI pozostało na 6. miejscu w tabeli, skąd może jednak zostać zepchnięte przez Radomkę.

Do ligowego grania opolanki wrócą dopiero za 2 tygodnie, natomiast 17 lutego zmierzą się w Pucharze Polski z drużyną ITA Tools Stal Mielec. Mecz odbędzie się o godzinie 17.00 w Stegu Arenie.

Grupa Azoty Chemik Police - UNI Opole 3:0 (25:16, 25:13, 25:16)
Chemik: Inneh-Varga (17), Kowalewska (3), Korneluk (8), Wasilewska (10), Fedusio (8), Mędrzyk (17), Grajber-Nowakowska (libero)
Uni: Orzyłowska (2), Olaya (3), Pamuła (5), Zaroślińska-Król (6), Połeć (3), Bińczycka, Adamek (libero) oraz McCall, Janicka, Lijewska (5), Kecher (2) i Sieradzka (9)