W Łączniku Politechniki Opolskiej działa już punkt rekrutacyjny dla przyszłych studentów

Anna Grudzka
Anna Grudzka
Katarzyna Potocka i Maria Piechaczek w punkcie rekrutacyjnym Politechniki Opolskiej.
Katarzyna Potocka i Maria Piechaczek w punkcie rekrutacyjnym Politechniki Opolskiej. Sławomir Mielnik (O)
W Łączniku Politechniki Opolskiej działa już punkt rekrutacyjny dla kandydatów. Po raz pierwszy mogą się tam zgłaszać także chętni do studiowania w Kędzierzynie-Koźlu.

- Punkt rekrutacyjny to miejsce, gdzie kandydaci mogą uzyskać wszelkie informacje na temat interesujących ich kierunków. Po drugie, to także miejsce, gdzie przyszli studenci będą mogli złożyć dokumenty potrzebne do przyjęcia na Politechnikę Opolską. Punkt ma działać do 28 lipca, a potem znów we wrześniu, podczas drugiej rekrutacji - wyjaśnia prof. Krystyna Macek-Kamińska, prorektor PO do spraw dydaktyki.

W sumie politechnika może w tym roku przyjąć ponad 1800 studentów (limity dotyczą tylko studiów stacjonarnych, ustala je Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego na podstawie liczby studentów przyjętych w roku poprzednim).

- Liczymy, że mimo pewnych problemów ze zdawalnością matury rekrutacja zakończy się sukcesem - mówi prof. Macek-Kamińska. Na razie chęć studiowania na Politechnice Opolskiej zadeklarowało blisko 900 osób.

Nowością w tegorocznej ofercie opolskiej uczelni technicznej są m. in. dwa - jedyne w Polsce - kierunki inżynierskie, które można będzie studiować na nowym, zlokalizowanym w Kędzierzynie-Koźlu Wydziale Inżynierii Systemów Technicznych (siódmym w ramach PO). To przemysłowe technologie informatyczne oraz systemy biotechniczne.

- Pierwszy kierunek łączy głównie informatykę i budowę maszyn. Studenci zdobędą wiedzę z zakresu konstrukcji maszyn, ich eksploatacji, programowania czy wykorzystania wszelkich technologii informatycznych i będą mogli pracować m.in. w biurach projektowych - tłumaczy prof. Katarzyna Szwedziak, pełnomocnik rektora ds. wydziału PO w Kędzierzynie-Koźlu.

Na początek studia na nowym wydziale będzie mogło podjąć 40 chętnych. - Podczas tworzenia tego wydziału zadziałała… chemia! Dzięki współpracy z rektorem PO, prof. Markiem Tukiendorfem, w ekstremalnie szybkim tempie udało się otworzyć ten zamiejscowy wydział opolskiej uczelni. Kędzierzyn już dawno na to zasługiwał - uważa Sabina Nowosielska, prezydent Kędzierzyna-Koźla.

Również w Opolu ruszą dwa nowe kierunki, które jak liczy uczelnia wzbudzą zainteresowanie wśród kandydatów, w tym inżynieria i aparatura procesów przemysłowych. Na razie zawieszona jest tylko rekrutacja na inżynierię chemiczną i procesową.

Rekrutacja na Uniwersytecie Opolskim

W piątek upływa termin rejestracji kandydatów na studia stacjonarne pierwszego stopnia i jednolite magisterskie. Od 11 do 18 lipca kandydaci będą mieli czas na to, by złożyć dokumenty w swoich komisjach na wydziałach.

Szczegółowy terminarz na: www.uni.opole.pl.

Nowe kierunki na UO

  • odnawialne źródła energii, II stopień;
  • coaching filozoficzny;
  • filologia z logopedią, nauczycielska;
  • bezpieczeństwo międzynarodowe;
  • chemia i analityka żywności;
  • biotechnologia medyczna;
  • ochrona środowiska i bezpieczeństwo pracy;
  • historia kultury materialnej i sztuki;
  • zarządzanie, II stopień;
  • bezpieczeństwo wewnętrzne, II stopień;
  • praca socjalna, II stopień

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska