W Warszawie rozegrano turniej Pucharu Polski seniorów w judo

Natalia Znojek (z prawej) nie przestraszyła się starszych rywalek.
Natalia Znojek (z prawej) nie przestraszyła się starszych rywalek. fot. Krzysztof Świderski
Była to pierwsza impreza tegorocznej edycji zawodów. Na starcie stanęła tam też mocno odmłodzona ekipa reprezentantów opolskich klubów. Bardzo dobrze spisały się nasze juniorki, które wywalczyły trzy medale.

Postacią numer jeden w opolskiej ekipie była zawodniczka Gwardii Urszula Sadkowska. Startując w kat. +78 kg wygrała wszystkie walki przed czasem.

Opolanki wywalczyły w Warszawie jeszcze 4 brązowe medale. Agata Ozdoba (AZS) po minimalnej porażce w półfinale w kategorii 63 kg stanęła na najniższym stopniu podium.

Bardzo odważnie walczyły w stolicy jej młodsze koleżanki. W kat. 48 kg medal zdobyła Natalia Znojek (Gwardia), w kat. 57 kg debiutująca w turnieju seniorek Justyna Karpała (AZS), a w kat. 70 kg Elżbieta Bensz (Gwardia).

W kat. 52 kg 5. była Joanna Maciej, a Martyna Martynowicz odpadła po porażce w pierwszej walce.
Słabiej wypadli opolscy dżudocy. Pod nieobecność kontuzjowanego Tomasza Kowalskiego wywalczyli tylko jeden brązowy medal. Zdobył go w kat. 60 kg Robert Wandor z AZS-u.

- Medal Roberta jest miłą niespodzianką - powiedział Edward Faciejew, trener AZS-u.
- Pozostali nasi reprezentanci nie zdołali zająć nawet punktowanego miejsca. Na razie za wcześnie jednak mówić o powodach tak słabego startu.