Wacha i Cwalina w 2 rundzie mistrzostw świata

Przemysław Wacha
Przemysław Wacha Archiwum
Przemysław Wacha z Technika Głubczyce, grający w deblu z Adamem Cwaliną, od zwycięstwa rozpoczęli udział w turnieju w Dżakarcie.

W pierwszej rundzie gry podwójnej turnieju w Indonezji najlepszy krajowy duet, sklasyfikowany obecnie na 21 miejscu na świecie zmierzył się z niżej notowanymi Brytyjczykami Andrew Ellis - Peter Mills. Para ta zajmuje w rankingu 34. lokatę, ale w tym roku podczas turnieju w Szwajcarii pokonali biało-czerwonych po zaciętym meczu 2:1.

Tym razem też nie brakowało walki, ale finał był zgoła odmienny. Wacha i Cwalina zaczęli pierwszego seta od prowadzenia 4-0, ale za chwilę było 5-5. Polacy raz jeszcze odskoczyli na 13-10, ale Brytyjczycy odpowiedzieli trzema punktami z rzędu. W emocjonującej końcówce scenariusz powtórzył po raz trzeci i było 19:19. Dwa decydujące punkty zdobyli Polacy.
Druga partia była wyrównana do stanu 3-3. Wówczas nasi zdobyli trzy punkty z rzędu, ale to nie wystarczyło, gdyż rywale doszli na 11-11. Kolejne minuty były rewelacyjne dla Polaków, którzy objęli szybko prowadzenie 19:12 i za chwilę cieszyli się z awansu do drugiej rundy.

Teraz czeka ich nie lada wyzwanie bo pojedynek z rozstawionymi z szóstką Japończykami Hiroyuki Endo - Kenichi Hayakawa, którzy są aktualnymi mistrzami świata drużyn męskich.