Ważna wygrana koszykarek Chrobrego Głuchołazy

Martyna Stelmach była najlepszą zawodniczką meczu.
Martyna Stelmach była najlepszą zawodniczką meczu. Sławomir Jakubowski
W meczu dwóch czołowych ekip grupy południowej 1 ligi kobiet Chrobry Głuchołazy pokonał u siebie MUKS Poznań 69:53.

To zwycięstwo otwiera naszej drużynie drogę nawet do zajęcia 2. miejsca po fazie zasadniczej. Od zespołu z Poznania ma ona lepszy bilans bezpośrednich spotkań, który będzie bramy pod uwagę na koniec fazy zasadniczej przy równej ilości punktów. W pierwszej rundzie Chrobry przegrał na wyjeździe z MUKS-em 77:81.

Spotkanie w Głuchołazach od początku toczyło się pod dyktando gospodyń. Zaczęło się od stanu 6:0, a po pierwszej kwarcie przewaga Chrobrego sięgnęła 12 punktów. Losy meczu rozstrzygnęły się w trzecej kwarcie. Znów zdecydowanie dominowały w niej głuchołazianki i po 30 minutach prowadziły już 55:32. Takiej przewagi nie mogły już roztrownić. W ostatniej odsłonie przyjezdne odrobiły część strat, ale wysoka wygrana Chrobrego nie była ani przez moment zagrożona. Gospodynie górowały w każdym elemencie gry.

W zespole z Głuchołazów na wyróżnienie zasługują wysokie zawodniczki: Martyna Stelmach i Joanna Czarnecka. Zdobyły one ponad połowę punktów dla zespołu. Zwłaszcza Stelmach zagrała znakomicie, bo do 24 punktów dołożyła aż 15 zbiórek.

Chrobry Głuchołazy - MUKS Poznań 69:53 (10:8, 17:16, 18:8, 14:21)
Chrobry: Dziwińska 11, Zuchora 11 (1x3), Kaczmarek 5, Stelmach 24, Czarnecka 12 (1x3) - Bolek 4, Barczuk, Kucharska 2, Kulak, Deko. Trener Tadeusz Widziszowski.
MUKS: Olszewska 4, Klatt 8 (2x3), Szarzyńska 3, Wdowiuk 4, Ratajczak 4 - Woźniak 8 (1x3), Papiernik 9, Pilichowska, Pisera 13 (1x3), Siemienias. Trener Maciej Brodziński.
Sędziowali: Krzysztof Kustra (Wrocław) i Jarosław Szwadowski (Prudnik). Widzów 300.

W tabeli grupy południowej 1 ligi zdecydowanie prowadzi Korona Kraków. W 12 rozegranych meczach zdobyła ona komplet 24 punktów. Drugi w stawce 11 zespołów jest Lider Swarzędz (20 pkt), a po 18 mają MUKS Poznań i Chrobry Głuchołazy, które są na 3. i 4. pozycji. Obie te drużyny rozegrały po 11 spotkań.

MAGAZYN SPORTOWY24 - Boniek o biletach na mundial, grupie Polaków i bazie w Soczi