Włoskie media po finale ME siatkarzy: Wilfredo Leon gwiazdą finału

Łukasz Konstanty
Wilfredo Leon, MVP mistrzostw Europy.
Wilfredo Leon, MVP mistrzostw Europy. Fot. PAP/EPA/Domenico Cippitelli
„Tym razem impreza należy do Polski” – można przeczytać w nagłówkach włoskiej prasy po zwycięstwie polskich siatkarzy w finale mistrzostw Europy. Biało-czerwoni zdominowali zespół gospodarzy i wygrali 3:0.

"Żegnajcie polscy przyjaciele, następne spotkanie w Paryżu” – można przeczytać w gazecie „La Repubblica”, nawiązującej do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w stolicy Francji.

Polacy zrewanżowali się za ubiegłoroczny finał MŚ

Dziennikarze zwracają także uwagę, że dzięki takiemu wynikowi w Rzymie doszło do doskonałej symetrii, bowiem Polacy triumfowali we włoskiej stolicy po tym, jak rok temu w Katowicach siatkarze Italii zdobyli mistrzostwo świata.

W dzienniku podkreśla się, że Azzurri pokazali przebłyski świetnej siatkówki dopiero w połowie drugiego seta i przez większą część trzeciego, ale to za mało, żeby zdobyć kontynentalny tytuł.

Wilfredo Leon gwiazdą turnieju

„La Gazzetta dello Sport” pisze natomiast o „super Leonie”, nawiązując do przyjmującego Wilfredo Leona, który został wybrany MVP turnieju, dodając, że Włosi muszą się ukłonić Polakom, którzy odebrali im tytuł mistrzów Europy i wygrali wyraźnie.

Gian Luca Pasini wspomina, że tym razem to Biało-Czerwoni rozkręcili imprezę, mimo że wszystko było przygotowane, by wybuchła niebieska radość. Dziennikarz dodaje, że Włochom nic nie wychodziło, podczas gdy po stronie ich rywali znakomity mecz rozegrał Leon, który do tej pory poza Ligą Narodów nie wygrał nic z reprezentacją.

We wszystkich włoskich mediach na pierwszy plan wysuwała się jednak postać prezydenta tego kraju, Sergio Mattarellego, który był obecny na meczu finałowym i został przywitany głośną owacją przez kibiców.