sportowy24
    Wojewódzki Puchar Polski. Faworyci przeszli do 1/8 finału,...

Wojewódzki Puchar Polski. Faworyci przeszli do 1/8 finału, choć nie bez problemów

Zdjęcie autora materiału

Aktualizacja:

Nowa Trybuna Opolska

Piłkarze MKS-u Kluczbork mieli ogromne problemy w Graczach, ale ostatecznie awansowali po dogrywce. ©Oliwer Kubus

Wszyscy przedstawiciele Opolszczyzny w 3. lidze, czyli Ruch Zdzieszowice, Stal Brzeg, MKS Kluczbork i Starowice awansowały do kolejnej rundy Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Żadnej z tych ekip awans nie przyszedł jednak bezproblemowo.

Z wymienionej czwórki, wywalczenie promocji do kolejnej rundy najłatwiej przyszło Starowicom. Pewnie pokonały one występującą w klasie okręgowej Unię Kolonowskie 3-0, choć zanim rozpoczęły strzelanie, trochę czasu upłynęło. Wynik otworzył bowiem dopiero w 64. minucie Bruno Gos, który później ustalił także wynik końcowy, zdobywając drugą bramkę. W międzyczasie trafieniem popisał się jeszcze Leszek Nowosielski.

Najwięcej problemów, a zarazem i szczęścia miał natomiast MKS Kluczbork.
    Mimo że końcowy wynik na to nie wskazuje, naprawdę był on bliski odpadnięcia ze Skalnikiem Gracze. Do 90. minuty to bowiem 4-ligowiec, po golu Grzegorza Maryszczaka, prowadził 1-0. Co więcej, na kwadrans przed końcem, miał także rzut karny na 2-0, ale uderzenie Łukasza Szpaka wybronił Jakub Szymański. Ta niewykorzystana szansa się na Skalniku zemściła ...

Stało się to już w doliczonym czasie gry, kiedy znad przepaści klubczorczan wyciągnął Patryk Palat, doprowadzając celną główką do dogrywki. W niej już MKS był bezwzględny. Dołożył trzy kolejne gole i zameldował się w 1/8 finału. Wbrew pozorom miał też jednak sporo szczęścia, ponieważ piłkarze z Graczy dwukrotnie obili konstrukcję bramki (Dawid Dulski trafił w poprzeczkę, Szpak w słupek).

- Moja drużyna zagrała dobry mecz. Prowadziliśmy wyrównaną walkę z wyżej notowanym przeciwnikiem, ale zabrakło nam nieco szczęścia i skuteczności. Szkoda, bo naprawdę mieliśmy szansę sprawić sensację - mówił Marek Curyło, prezes Polonii Głubczyce.

Jego drużyna dzielnie stawiała czoła Ruchowi Zdzieszowice, ale ostatecznie to podopieczni Łukasza Ganowicza triumfowali 2-1. Sukces zapewniły im trafienia Łukasza Damrata i Dawida Kilińskiego. Autorem gola dla Polonii był z kolei Piotr Leszczyński.

Równie trudne warunki napotkała podczas starcia w Ozimku Stal Brzeg. Ekipa prowadzona przez Piotra Jacka, która bardzo udanie rozpoczęła ligowe zmagania w sezonie 2019/20 (siedem punktów w trzech meczach), szybko musiała w potyczce z Małąpanwią gonić wynik. Prowadzenie gospodarzom dał bowiem już w 13. minucie, pięknym strzałem z rzutu wolnego, Patryk Sowiński.

Taki obrót spraw wyraźnie podrażnił ambicję brzeżan, którzy z coraz większą zadziornością atakowali bramkę przeciwnika. Przyniosło to efekt w 33. minucie, kiedy wyrównał Dominik Wejerowski. Przed przerwą więcej goli już nie padło, ale w drugiej odsłonie goście jako pierwsi dołożyli kolejne dwa. W 52. minucie piłkę do siatki skierował Krzysztof Staśkiewicz, a kilka chwil później w jego ślady poszedł Dominik Kuboń.

Takie ciosy wcale jednak nie podłamały walecznych graczy z Ozimka. Na 17 minut przed końcem kontaktowego gola zdobył dla nich Kacper Kamiński, przez co w końcówce jeszcze było ciekawie. Ostatecznie jednak wynik 2-3 nie uległ już zmianie.