Wojewódzki Puchar Polski. Pierwsza runda bez większych...

    Wojewódzki Puchar Polski. Pierwsza runda bez większych niespodzianek

    Łukasz Baliński

    Aktualizacja:

    Nowa Trybuna Opolska

    Na początek walki o trofeum i 40 tys. zł dla najlepszy ekipy, obyło się bez większych niespodzianek, a tylko jeden mecz zakończył się rzutami karnymi.
    Paweł Babicz (w środku) szybko zdobył gola dla opolan w starciu z MKS-em Kluczbork, ale goście nie dali jego zespołowi szans.

    Paweł Babicz (w środku) szybko zdobył gola dla opolan w starciu z MKS-em Kluczbork, ale goście nie dali jego zespołowi szans. ©Łukasz Baliński

    Pewnego rodzaju zaskoczeniem może być jednak fakt, iż Mech-nice pokonały Chemika Kędzie-rzyn-Koźle 3-2 po dogrywce, a Naprzód Ujazd-Niezdrowice ograł OKS Olesno 3-1.

    - Młodzież dostała szansę, niech się ogrywa, bo jak nie teraz to kiedy, ale prawda jest taka, że rywal był lepszy i zasłużenie awansował - nie krył trener tej ostatniej ekipy Dawid Nowacki.

    Mało też chyba kto spodziewał się, iż rezerwy Po-Ra-Wia Większyce, które po zeszłym sezonie spadły z klasy okręgowej, ograją 4-3 KS Krasiejów, który w tym samym czasie został zdegradowany z 4 ligi.

    Pewnie za to na wyjazdach wygrywali najwięksi faworyci zmagań. Ruch Zdzieszowice pokonał Walce 4-0, Stal Brzeg rozgromiła 9-1 Olimpię Lewin Brzeski, a MKS Kluczbork nie dał szans Wikingowi Rodło Opole, zwyciężając 7-1.

    W tym trzecim pojedynku przez moment nawet zapachniało sensacją, bo miejscowi po 40 sekundach prowadzili, gdyż ładnym i celnym strzałem popisał się Paweł Babicz. Po niespełna kwadransie gry gola więcej na koncie mieli już jednak biało-niebiescy, po tym jak trafiali Miłosz Reisch i Paweł Krauz, a przed przerwą do siatki gospodarzy trafili jeszcze Aleksander Jelonek oraz Piotr Makowski.

    - Chyba podrażniliśmy tym szybkim golem ambicję rywala, bo szybko sprowadzili nas na ziemię - nie krył kapitan opolan Michał Zboch. - Do tego też sami dołożyliśmy błędy w defensywie i szybko zrobiło się 1-4. No cóż, przeciwnik jest dwie klasy wyżej, to było widać, ale dla nas to było też dobre przetarcie przed ligą, bo mamy co do niej spore ambicje.

    - Wiedzieliśmy, że puchar rządzi się swoimi prawami, ale na pewno rywale nas zaskoczyli tą szybką bramką - przyznawał z kolei kapitan gości Paweł Gierak. - Na szczęście nie minęło dużo czasu, a zdołaliśmy odpowiedzieć w najlepszy z możliwych sposobów i mogliśmy już w pełni kontrolować grę.

    W drugiej rundzie jest jeszcze jedna ekipa z 3 ligi To Agroplon Głuszyna, który miała wolny los. Podobne szczęście spotkało także takie zespoły jak Start Jełowa, Victoria Chróścice, Pogoń Prudnik i Stary Ujazd.

    Bez gry dalej przeszły także Start Namysłów, Sparta Paczków i Victoria Cisek, a to dlatego, iż ich rywale wycofali się z rozgrywek (odpowiednio Orzeł Branice, Piotrówka i Jędrzychów).

    Co ciekawe nie wszyscy są też szcześliwi z awansu. Po tym jak MKS Wołczyn ograł Grono-wice 3-0, teraz musi udać się na spotkanie do dalekich Głucho-łaz, oddalonych aż o 120 km.

    - Podróż w środku tygodnia taki kawał drogi nie za bardzo nam pasuje, ale mówiąc już poważnie puchar to bardzo fajna przygoda, więc postaramy się przejść dalej - podkreśla prezes Krzysztof Tokarski.

    W pozostałych meczach padły następujące rezultaty:
    Chronstau Chrząstowice - MKS Gogolin 2-7, Bodzanow-Nowy Świętów - Po-Ra-Wie Większyce 2-4 (po dogrywce), Czarni Otmuchów - Naprzód Jemielnica 1-2, Fortuna Głogówek - Polonia Głubczyce 1-2, GKS Piomar Tarnów-Przywory - Polonia Nysa 0-4, Hetman Byczyna - Racławiczki 3-5, Kościeliska - Orzeł Źlinice 3-3 (rzuty karne 3-5), Rudniki - Swornica Czarnowąsy Opole 1-3, Racławia Racławice Śląskie - GKS Głuchołazy 0-4, Silesius Kotórz Mały - Unia Kolonowskie 0-4, Sokół Niemodlin - KS Krapkowice 1-2, Start Bogdano-wice - Starowice 2-6, Śląsk Łubniany - Skalnik Gracze 2-3, TOR Dobrzeń Wielki - Małapanew Ozimek 1-2, Widawa Wilków - Włókniarz Kietrz 2-0, Żubry Smarchowice Śląskie - Piast Strzelce Opolskie 1-5.

    1/16 FINAŁU (22 sierpnia)
    Opolski Związek Piłki Nożnej wylosował od razu trzy rundy zmagań, dzięki temu wiemy już, kto z kim zagra na drugim etapie. Pary wyglądają następująco: mecz nr 1 MKS Gogolin - Skalnik Gracze, 2. Stary Ujazd - Pogoń Prudnik, 3. Piast Strzelce Opolskie (awans bez gry, bo trafiłby na Odrę II Opole, która wycofał się z rozgrywek), 4. Orzeł Źlinice - Po-Ra-Wie Większyce, 5. Po-Ra-Wie II Większyce - Unia Kolonowskie, 6. Sparta Paczków - KS Krapkowice, 7. Start Namysłów - Victoria Cisek, 8. Naprzód Jemielnica - Polonia Nysa, 9. Mechnice - Starowice, 10. Victoria Chróścice - Stal Brzeg, 11. GKS Głuchołazy - MKS Wołczyn, 12. Racławiczki - Naprzód Ujazd-Niezdrowice, 13. Swornica Czarnowąsy - Polonia Głubczyce, 14. Start Jełowa - Małapanew Ozimek, 15. Ruch Zdzieszowice - MKS Kluczbork, 16. Widawa Wilków - Agroplon Głuszyna.
    Mecze tej fazy zostaną rozegrane 22 sierpnia, a 1/8 finału 5 września.

    1/8 FINAŁU (5 września)
    1. Lepszy z pary GKS Głuchołazy - MKS Wołczyn kontra lepszy z duetu Po-Ra-Wie Większyce - Orzeł Źlinice
    2. Małapanew Ozimek - Start Jełowa kontra Piast Strzelce Opolskie (Odra II Opole wycofała się z rozgrywek)
    3. Widawa Wilków - Agroplon Głuszyna kontra Stal Brzeg - Victoria Chróścice
    4. Swornica Czarnowąsy - Polonia Głubczyce kontra MKS Kluczbork - Ruch Zdzieszowice
    5. Sparta Paczków - KS Krapkowice kontra Po-Ra-Wie II Większyce - Unia Kolonowskie
    6. MKS Gogolin - Skalnik Gracze kontra Start Namysłów - Victoria Cisek
    7. Polonia Nysa - Naprzód Jemielnica kontra Stary Ujazd - Pogoń Prudnik
    8. Mechnice - Starowice kontra Racławiczki - Naprzód Ujazd-Niezdrowice



    Uniwersalny

    Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

    Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

    Komentarze

    Forum tylko dla zalogowanych.

    Załóż konto / Zaloguj się

    Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

    Aktualności sportowe

    Tabela Ekstraklasy

    Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
    Awans do grupy mistrzowskiej
    Miejsce w grupie spadkowej
    1 Pogoń Szczecin Live 11 21 6 3 2 14-9
    2 Cracovia Live 11 20 6 2 3 17-11
    3 Lechia Gdańsk Live 11 19 5 4 2 14-10
    4 Wisła Płock Live 11 19 6 1 4 15-18
    5 Lech Poznań Live 11 18 5 3 3 21-13
    6 Śląsk Wrocław Live 11 18 4 6 1 15-11
    7 Piast Gliwice Live 11 18 5 3 3 12-8
    8 Jagiellonia Białystok Live 11 17 4 5 2 18-12
    9 Legia Warszawa Live 11 17 5 2 4 13-12
    10 Zagłębie Lubin Live 11 15 4 3 4 21-18
    11 Górnik Zabrze Live 11 13 3 4 4 10-11
    12 Raków Częstochowa Live 11 12 4 0 7 13-17
    13 Wisła Kraków Live 11 11 3 2 6 13-15
    14 Arka Gdynia Live 11 9 2 3 6 8-18
    15 Korona Kielce Live 11 8 2 2 7 6-17
    16 ŁKS Łódź Live 11 7 2 1 8 12-22

    Tabela 1. ligi

    Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
    Awans do Ekstraklasy
    Baraże o grę w Ekstraklasie
    Spadek do 2. ligi
    1 Radomiak Radom Live 13 26 8 2 3 21-15
    2 Warta Poznań Live 12 24 7 3 2 18-10
    3 Podbeskidzie Bielsko-Biała Live 13 24 7 3 3 23-13
    4 Stal Mielec Live 12 22 7 1 4 15-13
    5 Stomil Olsztyn Live 13 21 6 3 4 12-12
    6 Miedź Legnica Live 12 20 6 2 4 15-11
    7 Olimpia Grudziądz Live 13 20 6 2 5 21-18
    8 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 13 18 5 3 5 18-13
    9 GKS Jastrzębie Live 12 17 4 5 3 17-16
    10 GKS Bełchatów Live 13 17 5 2 6 15-15
    11 GKS Tychy Live 12 17 5 2 5 25-20
    12 Zagłębie Sosnowiec Live 12 15 4 3 5 16-16
    13 Chojniczanka Chojnice Live 13 15 4 3 6 21-23
    14 Sandecja Nowy Sącz Live 13 15 4 3 6 17-22
    15 Puszcza Niepołomice Live 12 14 4 2 6 8-13
    16 Wigry Suwałki Live 12 12 3 3 6 12-19
    17 Chrobry Głogów Live 12 8 2 2 8 9-23
    18 Odra Opole Live 12 7 1 4 7 7-18