Wojewódzki Puchar Polski. Po-Ra-Wie Większyce - Start Namysłów 3-1

Bartosz Adamus zdobył dwa gole dla Po-Ra-Wia.
Bartosz Adamus zdobył dwa gole dla Po-Ra-Wia. Sławomir Jakubowski
Drużyna z Większyc potrzebowała dogrywki, by awansować do ćwierćfinału.

W swoim ostatnim meczu rozgrywanym jesienią, zespół Po-Ra-Wia musiał sobie poradzić bez najlepszego strzelca - Mateusza Jędrzejczyka. W 17 spotkaniach 4 ligi zdobył on 17 bramek, dzięki czemu aktualnie znajduje się na pozycji wicelidera klasyfikacji strzelców. W pierwszej połowie rywalizacji z zespołem z Namysłowa w roli snajpera godnie zastąpił go jednak Bartosz Adamus, który najlepiej zachował się pod bramką gości po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Przyjezdni odpowiedzieli jednak na to trafienie jeszcze przed przerwą. W 40. min, po centrze z rzutu wolnego, do piłki dopadł Łukasz Pabiniak i strzałem w długi róg nie dał szans bramkarzowi gospodarzy Pawłowi Kopiczce.

Jako że w drugiej połowie gole już nie padły, do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. W niej już swoją wyższość udowodnili piłkarze z Większyc.

Najpierw ponownie piłkę do siatki namysłowian skierował Adamus, zaś w 117. min kropkę nad „i” postawił rezerwowy Kamil Stachura. Gracze Po-Ra-Wia wszystkie bramki w tym spotkaniu zdobyli po stałych fragmentach gry, pokonując tym samym zespół Startu po raz drugi w sezonie. W meczu ligowym, które obie ekipy rozegrały ze sobą w 3. kolejce, zwyciężyli bowiem na wyjeździe 4-2.

Po-Ra-Wie Większyce - Start Namysłów 3-1 po dogrywce (1-1, 1-1)
Bramki: 1-0 Adamus - 27., 1-1 Ł. Pabiniak - 40., 2-1 Adamus - 95., 3-1 K. Stachura - 117.
Po- Ra-Wie: Kopiczko - Chałupa, Rypa, Ociepka, Kozołup (72. Grincer) - Łebkowski, Wienzek (62. Kierdal), Adamus - Makowski (65. Zagożdżon), S. Stachura, Szafarczyk (30. K. Stachura). Trener Mariusz Janik.
Start: Zając - Sarnowski, Ł. Pabiniak (102. Szczygieł), Ciupa, J. Adrian, Świerczyński - Biczysko (74. D. Adrian), Żołnowski, Zieliński (67. Ptak) - P. Pabiniak, Czech (88. Wojciaczyk). Trener Damian Zalwert.
Żółte kartki: Ł. Pabiniak, Świerczyński, D. Adrian, Żołnowski, Ptak, Czech.