X Ogólnopolskie Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych 2020. Opolszczyznę będzie reprezentować 50 zawodników

Sławomir Draguła
Sławomir Draguła
W poniedziałek z opolskimi sportowcami spotkała się Teresa Barańska, wicewojewoda opolski, która życzyła jak najlepszych startów i jak największej liczby medali.
W poniedziałek z opolskimi sportowcami spotkała się Teresa Barańska, wicewojewoda opolski, która życzyła jak najlepszych startów i jak największej liczby medali. Sławomir Draguła
50 zawodników z Opolszczyzny weźmie udział w rozpoczynających się 4 marca w Zakopanem X Ogólnopolskich Zimowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych. W poniedziałek z opolskimi sportowcami spotkała się Teresa Barańska, wicewojewoda opolski.

Bardzo się cieszę, że zakwalifikowałam się na igrzyska, będę startowała w biegach narciarskich, mam nadzieję na jak najlepszy wynik - powiedziała nto Anna Czepuryk z Opola.

X Ogólnopolskie Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych 2020 zostaną rozegrane w dwóch miastach: Zakopanym (ruszają od 4 marca) i Bydgoszczy (ruszają 17 marca).

W tym pierwszym mieście rozegrane zostaną tzw. białe konkurencje, czyli narciarstwo biegowe, alpejskie i biegi w rakietach śnieżnych, w tym drugim łyżwiarstwo szybkie, hokej halowy i unihokej.

Z kolei opolskie eliminacje do igrzysk zostały rozegrane w Wiśle.

Natomiast sportowcy, którzy wypadną na nich najlepiej, będą reprezentować Polskę na Światowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych - mówi Katarzyna Krzempek, dyrektor regionalny oddziału Olimpiady Specjalne Polska – Opolskie.

W poniedziałek z opolskimi sportowcami spotkała się Teresa Barańska, wicewojewoda opolski, która życzyła jak najlepszych startów i jak największej liczby medali, a razem z Łukaszem Żmudą, dyrektorem Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Opolu rozdali naszym sportowcom upominki.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Eurowybory 2024. Najważniejsze "jedynki" na listach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska