Z Piano wejdziesz aż do 42 portali

Redakcja
W sierpniu z systemu można korzystać bezpłatnie. Od września - za 19,90 na miesiąc.

Warto już teraz - nieodpłatnie - wejść na stronę www.nto.pl/premium lub kliknąć na pasek piano na portalu naszej gazety i przekonać się, że po bardzo łatwym wejściu do systemu Piano (wystarczy podać swój e-mail) zyskamy dostęp do aż 42 serwisów - 27 gazet ogólnopolskich lub dzienników regionalnych i 14 magazynów oraz do materiałów Polskiego Radia.

To ważne - nie potrzebujemy osobnego hasła do każdego portalu ani nie będziemy za każdy z portali płacić osobno.

Kiedy we wrześniu część informacji prasowych dostępnych w internecie stanie się płatna, będą Państwo mieli do wyboru trzy formy płatności: 9,90 za tydzień dostępu, 19,90 za miesiąc lub 199 zł za rok.

System Piano funkcjonuje już na Słowacji i w Słowenii. Ale sam zwyczaj udostępniania niektórych informacji w sieci odpłatnie staje się coraz częściej normą w wielu krajach, także w Stanach Zjednoczonych.

Przypomniała o tym w niedawnym wywiadzie dla nto prof. Wiesława Piątkowska-Stepaniak, kierownik Zakładu Komunikacji Społecznej i Dziennikarstwa Uniwersytetu Opolskiego.

- Niemal nic na świecie nie jest dostępne za darmo - uważa pani profesor. - Informacja prasowa nie jest wyjątkiem. Jej zdobycie pociąga za sobą koszty. A skoro ma ona swoją wartość, ma również cenę. Publicystyka, opinie, informacje ekskluzywne - to wszystko, co pomaga nam zrozumieć świat, a w co dziennikarz włożył swój talent, przygotowanie i wysiłek, nie muszą i chyba wręcz nie powinny być bezpłatne.
W sierpniu nadal wszystkie informacje będą ogólnie dostępne, bez opłat. Od września Państwo sami zdecydujecie, czy chcecie nadal z systemu korzystać.

Zachęcamy serdecznie już dziś, by zarejestrowali się Państwo do systemu i czytali w nim to, co najlepsze, za pomocą tylko jednego loginu, a w przyszłości dzięki jednej płatności.

Co należy zrobić, by czytać artykuły w Piano? Trzeba wejść na www.nto.pl/premium; podać w okienku swojego maila, zaznaczyć zgodę w boksie poniżej i kliknąć przycisk "zapisz się"; wejść na stronę www.nto.pl i zalogować się w pasku Piano.

Więcej szczegółów na www.nto.pl/premium

Opinia

Rudolf Urban, dziennikarz "Schlesien Aktuell":
- Wiele zwłaszcza dużych, znaczących gazet i czasopism niemieckich udostępnia w sieci dla wszystkich czytelników tylko część informacji i tekstów, resztę można czytać dopiero po dokonaniu wpłaty. Dotyczy to m.in. ukazującego się w Dreźnie, a więc blisko granicy z Polską, pisma "Saechsische Zeitung". Część informacji, np. politycznych, staje się dostępna dopiero po wpłaceniu 5 euro za miesięczny dostęp. O ile wiem, w Niemczech nie ma sieci, w której można by znaleźć teksty z wielu portali.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska