ZAKSA druga po rundzie zasadniczej. Teraz zagra z AZS-em Warszawa

Daniel Polak
Jakub Novotny został MVP spotkania w Radomiu.
Jakub Novotny został MVP spotkania w Radomiu. Daniel Polak
W kończącym rundę zasadniczą pojedynku kędzierzynianie wygrali w Radomiu 3:1 i zapewnili sobie 2. miejsce przed play off. W pierwszej ich rundzie zagrają z AZS-em Politechniką Warszawa.

Radomianom walczącym o miejsce w "ósemce" i uniknięcie walki o utrzymanie animuszu oraz umiejętności wystarczyło tylko do wygrania pierwszej partii. Po przegranym na przewagi secie kędzierzynianie przejęli całkowicie inicjatywę w kolejnym i rozbili rywala serwisami i blokiem (osiem punktów). Zanim ten otrząsnął się z niesamowitego naporu rywali, na świetlnej tablicy był już wynik remisowy w meczu, a ZAKA druga odsłonę wygrała do 13.

W dwóch kolejnych partiach radomianie co prawda walczyli o każdy punkt, jednak kędzierzynianie udowodnili, że nieprzypadkowo zajmują pozycję wicelidera tabeli i w końcówkach pewnie rozstrzygali losy setów i meczu na swoją korzyść. Jednak przez oba sety cały czas mieli przewagę prowadząc na drugiej przerwie technicznej 16:14, a następnie odpowiednio: 21:18 i 21:20. Obie partie wygrali do 23.
Jadar Radom - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (26:24, 13:25, 23:25, 23:25)
Jadar: Macionczyk, Kosok, Pawliński, Żaliński, Hernandez, Terlecki, Stańczak (libero) - Małecki, Owczarski, Domonik.
ZAKSA: Masny, Szczygieł, Kaźmierczak, Ruciak, martin, Novotny, Mierzejewski (libero) - Szczerbaniuk, Lewis.