Zapaśnicy Orła z olimpijską nominacją

Alicja Czyżowicz (z prawej)
Alicja Czyżowicz (z prawej) klubowe
W Łukowie odbyły się II eliminacje do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży "Dolny Śląsk" w kategorii kobiet. W zawodach tych uczestniczyły dwie zawodniczki Orła Namysłów: Alicja Czyżowicz oraz Aleksandra Ciunek.

Pierwsza z nich wygrała turniej w kategorii 49 kg , a druga wywalczyła 10. miejsce w wadze do 60 kg. W efekcie Czyżowicz wywalczyła awans, choć miała zapewniony start w OOM, po wygraniu zawodów Pucharu Polski w wadze 52 kg. Zdecydowała się jednak na zmianę kategorii, dlatego musiała wystartować w eliminacjach. Oprócz Czyżowicz na OOM w Wałbrzychu (13-15. Czerwca) wystąpi także Ewelina Ciunek, która uzyskała awans w kategorii 49 kg, ale w finałach wystartuje w wadze do 52 kg.

Jeżeli chodzi o zawodników Orła to awans na główny turniej w Brzegu Dolnym (27-29. czerwca) zapewnili sobie Wiktor Lejczak (kat. 58 kg), Robert Zubyk (kat. 63 kg) oraz Paweł Malicki (kat. 63 kg). Ten ostani wystąpi jednak w wadze do 69 kg. Z powodu urazów dwóch naszych kadetów Szymon Makuch i Mateusz Malicki zostali przeniesieni do grupy juniorów i wystartują w Mistrzostwach Polski, które odbędą się we wrześniu.