Zapaśniczka ZKS-u Gogolin mistrzynią Polski do lat 15. Na tej imprezie medale zdobyli też zawodnicy Orła Namysłów

Zuzanna Podgórska z ZKS-u Gogolin (w środku) nie miała sobie równych.
Zuzanna Podgórska z ZKS-u Gogolin (w środku) nie miała sobie równych. materiały klubowe ZKS-u Gogolin
Zuzanna Podgórska, reprezentantka ZKS-u Gogolin, sięgnęła po tytuł mistrzyni Polski do lat 15. Trzy medale - jeden srebrny i dwa brązowe - na tych zawodach wywalczyli też chłopcy z Orła Namysłów.

Podgórska, rywalizująca w kategorii do 50 kg, w drodze po złoto pokonała pięć różnych przeciwniczek. Zdobywając mistrzostwo Polski, została zarazem pierwszą w historii zawodniczką klubu z Gogolina, która uczyniła to po raz drugi. Dodatkową nagrodą za ten sukces była dla niej kwalifikacja na mistrzostwa Europy do lat 15, które w dniach 15-18 maja odbędą się w Loutraki (Grecja).

Niewiele zabrakło, aby na podium mistrzostw Polski U15 stanęła też druga z reprezentantek ZKS-u, czyli Maja Jurgielewicz (kategoria do 46 kg). Zmagania rozpoczęła ona od dwóch wygranych walk. Kolejną potyczkę przegrała, ale później otrzymała jeszcze możliwość stoczenia pojedynku o brązowy medal. Ten jednak również nie ułożył się po jej myśli i ostatecznie ukończyła zmagania na 5. pozycji.

Jeżeli chodzi natomiast o chłopców, to najlepszy wynik spośród przedstawicieli Orła Namysłów osiągnął Jakub Asztemborski. Sięgnął on po srebrny krążek w kategorii do 52 kg. Dla niego to jak dotąd największy sukces w przygodzie z zapasami. Co prawda wcześniej zdobywał już medale mistrzostw Polski U14 i U15, ale były one koloru brązowego.

Co do najniższego stopnia podium, podczas krajowego czempionatu rozgrywanego w Kielcach stanęli na nim dwaj inni zawodnicy klubu z Namysłowa: Łukasz Stefański (kategoria do 48 kg) i Ksawery Sołtysiak (kategoria do 85 kg). O ile drugi z wymienionych znał już wcześniej jego smak (wywalczył również brąz rok temu, w krajowym czempionacie do lat 14), o tyle Stefański otworzył w stolicy województwa świętokrzyskiego swoją kolekcję medalowych zdobyczy z mistrzostw Polski.

Poza wymienioną trójką, Orła w mistrzostwach Polski U15 reprezentowali jeszcze:

• Jakub Sikora (5. miejsce, kategoria do 48 kg)
  • Laura Senenko (7. miejsce, kategoria do 42 kg)
  • Ivan Yankivskyi (10. miejsce, kategoria do 41 kg)
  • Dorian Wajs (11. miejsce, kategoria do 68 kg)
  • Dawid Łabędzki (15. miejsce, kategoria do 57 kg)

Ponadto w klasyfikacji drużynowej stylu wolnego, namysłowski klub uplasował się na 2. lokacie.