Zapasy. Alicja Czyżowicz i Radosław Marcinkiewicz z Orła Namysłów zdobyli srebrne medale w Pucharze Polski

materiały klubowe Orła Namysłów
Alicja Czyżowicz i Radosław Marcinkiewicz z Orła Namysłów zajęli 2. miejsce w pierwszym tegorocznym turnieju z cyklu Pucharu Polski w zapasach w stylu wolnym, który został rozegrany w Białogardzie.

Namysłowski klub wysłał na Pomorze Zachodnie swoich absolutnie czołowych przedstawicieli, dobrze znanych już także na arenie międzynarodowej. Marcinkiewicz to bowiem choćby brązowy medalista Igrzysk Europejskich w Baku z 2015 roku. Czyżowicz zajęła natomiast m.in. 8. miejsce w ostatniej edycji mistrzostw świata do lat 23.

Choć duet z Orła rywalizował teraz w Pucharze Polski, impreza organizowana w Białogardzie miała obsadę międzynarodową. I to właśnie wyższość zagranicznego zawodnika musiał uznać w finale Marcinkiewicz. Zapaśnik ten, rywalizujący w kat. do 86 kg, przegrał bowiem na punkty bój o złoto z Alim Szabanowem.

Ten zawodnik rosyjskiego pochodzenia, a reprezentujący Białoruś, to jednak zdecydowanie nie byle kto. Dość powiedzieć, że ma on w swoim dorobku aż cztery brązowe medale mistrzostw świata. O ile wszystkie wywalczył jednak w niższych kategoriach wagowych, o tyle w kat. do 86 kg sięgnął także po brąz mistrzostw Europy 2019, co tylko potwierdza jego wielką klasę.

Czyżowicz, startująca w kat. do 55 kg, również znalazła pogromczynię dopiero w finale. Podobnie jak jej starszy klubowy kolega, też przegrała go na punkty, i też nie z byle kim. Lepsza od namysłowianki okazała się bowiem Katarzyna Krawczyk, olimpijka z Rio de Janeiro (2016 r.), dwukrotna brązowa medalistka mistrzostw Europy i srebrna medalistka Igrzysk Europejskich w Baku.