Zapasy. Cenne zwycięstwa i miejsca na podium

Klubowe
W wielkopolskim Odolanowie 150 zapaśników z 8 województw i 23 klubów rywalizowało podczas Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS w zapasach w stylu wolnym.

Zawodnicy walczyli w dwóch grupach wiekowych: kadet do lat 17 oraz juniorzy razem młodzieżowcami do lat 23. Województwo opolskie reprezentowali zawodnicy Orłą Namysłów. W punktacji drużynowej łącznej za dwie grupy wiekowe uplasowali się na bardzo dobrym trzecim miejscu za Mazowszem Teresin i gospodarzami z Ceramika Krotoszyn. W klasyfikacji wojewódzkiej opolskie zajęło szóste miejsce.

Podczas zawodów namysłowianie wywalczyliśmy trzy złote medale, a sięgnęli po nie: kadet Wiktor Lejczak (kat. 63 kg) oraz w grupie juniorsko-młodzieżowej Szymon Makuch (55 kg) i Patryk Dworczyk (66 kg). Nasi przywieźli ponadto trzy srebra: Paweł Malicki (69 kg, kadeci), 60 kg Robert Zuby (60 kg, junior - młodzieżowiec) i Rafał Czyżowicz (84, junior - młodzieżowiec)
Miejsca pozostałych naszych kadetów: 5. Bartosz Pisuła (50 kg), 7. Jakub Makuch (54 kg), 13. Bartosz Materac (63 kg), a w starszej grupie: -10. Jeremiasz Wiśniewski (66 kg), 9. Mateusz Malicki (74 kg) i 10. Przemysław Komsa (74 kg).

Warto jednocześnie odnotować cenne wygrane naszych zawodników np. Szymona Makucha nad Adamem Górzyński (Gryf Wojnowo) - aktualnym Mistrzem Polski Juniorów, podczas gdy S. Makuch zajął trzecie miejsce. Z kolei Patryk Dworczyk pokonał Tomasza Ogonowskiego (AKS Białogard) - reprezentanta Polski na ostatnie Młodzieżowe Mistrzostwa Europy i zawodnikiem objętym szkoleniem reprezentacyjnym.