Zapasy. Pięć podejść - trzy medale młodzieżowców

Paweł Malicki triumfował w Pucharze Polski w kategorii 70 kg "wolniaków".
Paweł Malicki triumfował w Pucharze Polski w kategorii 70 kg "wolniaków". Klubowe
W Raciborzu rywalizowano w pierwszej tegorocznej edycji Pucharu Polski młodzieżowców do lat 23 w stylu wolnym i klasycznym.

W stawce uczestników byli Opolanie. W pierwszym dniu rywalizacji Paweł Malicki z Orła Namysłów triumfował w kategorii 70 kg w stylu wolnym. Opolanin mimo, iż ma dopiero 19 lat po bardzo dobrych walkach wywalczył złoty medal, pokonując w finale Kamila Banaszka (Mazowsze Teresin).

W najmocniej obsadzonej i najliczniejszej kategorii 86 kg bił się z kolei jego klubowy kolega Mateusz Malicki. Zawodnik Orła walczył 0 3. lokatę, ale uległ Michałowi Szymańskiemu (Mazowsze).

Dwa medale przywieźli "klasycy" z UKS-u Olimpijczyk Kędzierzyn-Koźle. Piotr Duk w kategorii 80 kg i Mateusz Zybała w wadze ciężkiej do 130 kg sięgnęli po brąz.

Obydwaj w pojedynkach o 3. miejsce byli zdecydowanie lepsi od swoich rywali. Duk wygrał na punkty z Markiem Nogą (Pogoń Ruda Śląska), a Zybała położył na łopatki Michała Rusa (Legia Warszawa). Trzeci z kędzierzynian Radosław Metel, został ostatecznie sklasyfikowany na 11. miejscu w wadze 80 kg.