Zapasy. Reprezentanci Orła Namysłów z medalem każdego koloru w mistrzostwach Polski do lat 23 [ZDJĘCIA]

Alicja Czyżowicz obroniła tytuł mistrzyni Polski do lat 23. Rok temu sięgnęła jednak po niego w innej kategorii wagowej niż teraz. materiały klubowe
Trzy medale wywalczyli w mistrzostwach Polski do lat 23 reprezentanci Orła Namysłów. Mistrzynią kraju została Alicja Czyżowicz.

Rywalizująca w kategorii do 53 kg namysłowianka sięgnęła po złoto w imponującym stylu. Wszystkie swoje walki wygrała przed czasem, bez straty punktów technicznych. Pokonała m.in. utytułowaną Dominikę Szynkowską z WLKS Siedlce, a w finale nie dała szans Marii Świeczak z MKS-u Cement-Gryf Chełm.Tym samym powtórzyła swój sukces sprzed roku, tyle że wówczas okazała się najlepsza w kraju w innej kategorii wagowej - do 57 kg.

Srebrny medal zawiesiła z kolei na swojej szyi inna zawodniczka Orła - Ewelina Ciunek (kat. do 68 kg). Dla niej był to pierwszy w historii udział w krajowym czempionacie do lat 23. Do finału również dotarła ona wygrywając wszystkie potyczki przed czasem. W boju o złoto mocno postawiła się Natalii Strzałce (Slavia Ruda Śląska), młodzieżowej mistrzyni Europy z 2019 roku oraz tegorocznej mistrzyni Polski seniorek w kat. do 72 kg. Ostatecznie Ciunek uległa jej na punkty 6:7.

Na najniższym stopniu podium zmagania wśród mężczyzn zakończył natomiast Paweł Malicki (kat. do 74 kg). Dość niespodziewanie przegrał on swoją pierwszą walkę podczas turnieju rozgrywanego w Środzie Wielkopolskiej, ale w kolejnych starciach wygrywał już zdecydowanie przez przewagę techniczną.

Obok wspomnianych medalistów, w mistrzostwach Polski Orła reprezentowali jeszcze Alicja Ciunek (11. miejsce w kat. do 76 kg), Szymon Makuch (7. pozycja w kat. do 65 kg) oraz Mateusz Malicki (8. lokata w kat. do 125 kg).

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani